پیکر آیت الله صافی گلپایگانی سیزدهم بهمن در قم تشییع و در کربلا به خاک سپرده می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

پیکر مطهر این مرجع فقید تقلید فردا از میدان جهاد در شهر مقدس قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) تشییع می شود.

در همین رابطه حجت‌الاسلام محسن اکبری از اعضای ستاد برگزاری مراسم ارتحال آیت الله صافی گلپایگانی به خبرنگار ایرنا گفت: پیکر مطهر این مرجع تقلید پس از تشییع در شهر مقدس قم برای خاکسپاری به کربلای معلی منتقل می‌شود.

امروز سه شنبه ساعت ۱۰ نیز مراسم عزاداری در سوگ رحلت این عالم ربانی در مسجد امام حسن عسکری(ع) برگزار شد.

روح آیت الله صافی گلپایگانی شب گذشته در پی ایست قلبی به ملکوت اعلی پیوست. 

این فقیه اهل‌بیت، از شاگردان برجسته آیات عظام بروجردی، حجت، خوانساری و گلپایگانی بود و مدتی نیز در نجف اشرف از آیات محمدکاظم شیرازی و محمدعلی کاظمی بهره برده بود.

آیت‌الله صافی گلپایگانی، شیخ المراجع، سالیان متمادی درحوزه علمیه قم به تدریس و تحقیق و تألیف آثار گوناگون فقهی، کلامی و حدیثی پرداخته است.

عضویت در مجلس خبرگان قانون اساسی و عضویت در شورای نگهبان و دبیری آن با حکم امام خمینی(ره)، از جمله فعالیت های سیاسی آیت الله صافی گلپایگانی بوده است. از این مرجع تقلید بیش از ۸۰ عنوان کتاب برجای مانده که برخی از آنها جایزه کتاب سال ولایت و کتاب سال مهدویت را به دست آورده‌اند، منتخب الاثر، اوقات الصلوات، بیان الاصول و  ثلاث رسائل فقهیه از جمله آثار آیت الله صافی گلپایگانی است.

ایشان از شاگردان برجسته آیت‌الله بروجردی و عضو شورای استفتای وی بوده و کتاب منتخب الاثر درباره امام دوازدهم شیعیان را به توصیه استاد خود نوشته است. این مرجع تقلید در ۳۰ بهمن ماه سال ۱۲۹۷ هجری شمسی در گلپایگان اصفهان دیده به جهان گشوده بود.

پیکر آیت الله صافی گلپایگانی سیزدهم بهمن در قم تشییع و در کربلا به خاک سپرده می‌شود