خودمالکین سیستانی و بلوچستانی وام ساخت زمین مسکونی را آسان‌تر دریافت خواهند کرد

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا- عطاء اله اکبری اظهار داشت: بر این اساس هم استانی‌های گرامی در همه شهرهای سیستان و بلوچستان که دارای زمین بوده و برای آن پروانه ساختمان اخذ کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سامانه مذکور و ثبت نام در آن از تسهیلات تعیین شده در طرح نهضت ملی مسکن شهر زاهدان ۳۵۰میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۳۰۰ میلیون تومان برخوردار شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه در این طرح  خودمالکین برای اخذ تسهیلات ساخت نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچگونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی ودولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نبوده و پرداخت اقساط در صورت درخواست متقاضی پلکانی نیز می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شهروندان استان از دی ماه امسال تاکنون برای ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی در سامانه ثمن ثبت نام کرده اند تصریح کرد: خودمالکین استان می توانند به ازای هر واحد به طور مجزا تسهیلات دریافت و در مرحله فروش اقساطی افراد مورد نظر را برای دریافت کارت اقساط و انجام قسط بندی به بانک عامل معرفی کنند.

اکبری تصریح کرد: این تسهیلات ۱۸ درصد بوده و ضمانت نامه پرداخت تسهیلات براساس ضوابط و مقررات بانک‌های عامل از آنان اخذ می‌شود.

وی با اشاره به مدارک مورد نیاز برای بهره‌مندی از این طرح گفت: سند مالکیت و پروانه ساختمان تنها مدارک مورد نیاز برای استفاده از این تسهیلات است.

خودمالکین سیستانی و بلوچستانی وام ساخت زمین مسکونی را آسان‌تر دریافت خواهند کرد