بهره‌گیری از ظرفیت بسیج برای نظارت بر بازار و کنترل قیمت کالاها

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، عطاالله ابراهیمی صبح دوشنبه در نشست کنترل و نظارت بر قیمت کالاهای اساسی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: نیروهای بسیج طی سال‌های گذشته همواره در شرایط سخت بازار به میدان آمده و با کمک به سازمان‌های متولی امر زمینه افزایش نظارت بر واحدهای متخلف را فراهم کرده‌اند.

وی از همکاری بسیج در زمینه نظارت بر بازار کالاهای اساسی در چهارمحال و بختیار خبر داد و عنوان کرد: هدف از نظارت ویژه بررسی قیمت‌ها، جلوگیری از دپو کالاها و اقلام ضروری و پایش عملکرد فعالان اقتصادی در سطح بازار است.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به مجوز ماده ۵۲ قانون نظام صنفی در خصوص بکارگیری نیروهای معتمد در بازرسی و نحوه همکاری با این نیروها، افزود: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در کنار همکاران مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان مأمور خواهند شد تا ضمن ارائه تجربیات بازرسی خود و نیز سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و اتاق اصناف حسب نیاز دوره‌های آموزشی کاربردی را برای فعالیت نیروهای داوطلب مردمی انجام داده و در این راستا همکاری لازم و تنگاتنگ تا رسیدن به نتیجه مطلوب را انجام دهند.

ابراهیمی تصریح کرد: در صورتی که هیچ احتکار و قاچاقی صورت نگیرد و تمامی محصولات در بازار عرضه شود عرضه و تقاضا در تعیین قیمت جواب‌گو خواهد بود.

بهره‌گیری از ظرفیت بسیج برای نظارت بر بازار و کنترل قیمت کالاها