تکمیل باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی نیازمند حمایت مسئولان استانی

خبرگزاری ایسنا

امیر سرتیپ محمد نجاتی در نشست خبری که ۱۸ اسفندماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: اعتباراتی که در سطح ملی برای اجرای این پروژه اختصاص می یابد چندان اثرگذار نیست به همین دلیل برای اتمام این پروژه نیازمند حمایت مسئولان و اعتبارات استانی هستیم.

وی با تصریح بر اینکه پروژه باغ موزه دفاع مقدس در برخی از استان ها آنقدر خوب کار شده که تبدیل به یک مرکز مهم فرهنگی در همان منطقه شده است، افزود: با تکمیل باغ موزه دفاع مقدس می توان اردوهای راهیان نور را بدون صرف هزینه ای در همین محل برگزار کرد.

امیر سرتیپ نجاتی ادامه داد: با تکمیل باغ موزه دفاع مقدس، سالن های آمفی تئاتر، کتابخانه تخصصی دفاع مقدس، چیدمان زمینی ادوات جنگی و… ساخته و انجام می شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه از زمانیکه کلنگ اجرای این پروژه بر زمین خورده است، پیشرفت چندانی نداشته است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی با اشاره به اینکه قرار بر این بود تا این پروژه طی دو تا سه سال به اتمام برسد، گفت: تاکنون برای اجرای این پروژه حدود ۳۲ میلیارد تومان هزینه شده و ۷۰ میلیارد تومان دیگر نیز نیاز است تا پروژه تکمیل شود.

وی تصریح کرد: غیر از باغ موزه، ۸ نقطه یادمان شهدای گمنام در این استان باقی مانده که نیاز به تکمیل دارد و برای تکمیل آن نیازمند حدود ۳ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

تکمیل باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی نیازمند حمایت مسئولان استانی