آذربایجان‌غربی؛ جلوه‌گاه استقامت مردم در مسیر پرافتخار انقلاب

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مراسم راهپیمایی چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از ساعات نخستین صبح امروز، جمعه در سراسر کشور برگزار شد و مردم عاشق نظام مقدس جمهوری اسلامی در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای بیان پایمردی خود، نظیر سال های گذشته در این راهپیمایی شرکت کردند.

هرچند در بسیاری از شهرستان های آذربایجان غربی به علت شیوع کرونا، راهپیمایی امسال به صورت خودرویی و موتوری برگزار شد، ولی مردم از همان ساعات نخست با استفاده از خودرو خود، در مسیرهای اعلام شده شهرهای مختلف استان حاضر شدند و با وجود انتظار زیاد، لحظه ای خستگی در چهره آنان دیده نمی شد.

امروز، ۲۲ بهمن روزی بود که مردم با نیّت حضور پرشور در راهپیمایی سالگرد انقلاب، پشت سر خودروهای دیگر ایستاده بودند تا به محض آغاز راهپیمایی خودرویی، با نشان دادن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و تصاویر امام راحل و مقام معظم رهبری و همچنین شهدای انقلاب و دفاع مقدس، مسیر راهپیمایی را طی کنند.

امروز، روزی بود که عزت ملت ایران در زیر بارش برف در برخی نقاط آذربایجان غربی و در سرمای هوا در بسیاری از شهرها و روستاها به مردم جهان نشان داده شد و جهانیان فهمیدند که نه سرمای هوا و نه ریزش باران و برف و نه مشکلات اقتصادی، مردم ایران را از استقامت پای آرمان های انقلاب باز نمی دارد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن مظهر اقتدار ملی است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی‌ها بسیار مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و به تعبیر فرمایشات معظم‌له، راهپیمایی ۲۲ بهمن مظهر اقتدار ملی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ملت ایران همواره به آموزه‌های قرآنی عمل کرده‌ و همواره در صحنه حضور داشته‌اند، اضافه کرد: ۲۲ بهمن، تمام دشمنان ریز و درشت نظام را مرعوب می کند.

وی ادامه داد: این حضور که در هیچ کدام از کشورها و در هیچ کدام از شهرهای بزرگ و کوچکشان نمونه‌ای ندارد، همچنین تبلیغات یکساله دشمنان علیه انقلاب اسلامی را بی اثر و باطل می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی بیان کرد: یک سال تمام دشمنان این مردم و نظام در بوق‌های تبلیغاتی خودشان این دروغ را تکرار می‌کنند که مردم از انقلاب رویگردان شده‌اند اما حضور شگفت انگیز مردم خلاف ادعاهای آن ها را اثبات می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی اضافه کرد: مردم ولایت‌مدار این استان با حضور مستمر و پرشور خود در راهپیمایی خودرویی ٢٢ بهمن، وفاداری خود را به انقلاب به خوبی نشان دادند و این حضور نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

وی تاکید کرد: می‌توان گفت که مردم ما متین ترین و خردمند ترین مردم هستند که با وجود گلایه‌های جدی از برخی مدیریت‌ها در کشور در بزنگاه‌های سیاسی با حضور هوشمندانه خود، از نظام و انقلاب خود حراست و نگهبانی می‌کنند.

٢٢ بهمن پیام روشن قدرت جمهوری اسلامی ایران برای کل جهان است

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم گفت: ٢٢ بهمن نویدبخش استقلال و آزادی بوده و پیام روشنی از قدرت ایران برای کل جهان است.

امیر سرتیپ علی حاجیلو افزود: ۲۲ بهمن، روز پیروی ملت ایران بود و در این روز استبداد و استعمار جهانی در هم شکست.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران پیام آور و پیشرو کل انقلاب‌های دنیا بوده و مسیر جدیدی را بین جهانیان ترسیم کرد و امروز جمهوری اسلامی در اوج قله پیشرفت و توسعه است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی اضمحلال نظام سلطه را در دنیا رقم زد و هر روز شاهد پیشرفت بیشتر  این مساله در دنیا هستیم.

امیر سرتیپ حاجیلو با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران موجب آزادی تمام ملت‌های آزادی‌خواهان دنیا شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی این را ثابت کرد که می‌توان در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه به ویژه امپریالیسم جهانی و استکبار ایستاد و شکل‌گیری انقلاب اسلامی احیای اسلام و فرهنگ آزادی‌خواهی و عدالت‌خواهی بود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان طلایه‌دارحرکت‌های عدالت‌ محور با تاکید بر انسانیت و اخلاق مداری، پیشرو همه ملت‌های آزادی خواه جهان است.

مردم ارومیه: شور حضور ملت عزتمند ایران در راهپیمایی ها هرساله افزایش می یابد

مردم حاضر در آیین راهپیمایی امروز نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر پایمردی در مسیر اعتلای روزافزون انقلاب اسلامی با وجود همه مشکلات تاکید کردند.

“سعید” که در کنار فرزند خود، در خودرو با خبرنگار ایرنا سخن می گفت با اشاره به اینکه جشن دهه فجر و روز ۲۲ بهمن، هر سال با شکوهتر برگزار می شود، اظهار کرد: همین حضور پرشور مردم نشان می دهد که بعد از گذشت ۴۳ سال همچنان انقلاب اسلامی زنده و پاینده است.

“محمدرضا” نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را پرچم افتخار ملت دانست و ادامه داد: ما زیر این پرچم، احساس عزت، افتخار، اقتدار، اتحاد، همدلی و غرور می کنیم و بر خود می بالیم که در جغرافیای ایران اسلامی به دنیا آمده و پرورش یافته ایم.

او اضافه کرد: هر سال راهپیمایی پرشورتری نسبت به سال های گذشته در کشور و ارومیه برگزار می شود و سرما و گرما، برف و باران، نمی تواند ما را از این حرکت روبه جلو بازدارد.

به گزارش ایرنا، با توجه به حضور پرشور مردم در راهپیمایی امروز /۲۲ بهمن ۱۴۰۰ /، استقامت بی پایان ملت ایران به جهانیان نشان داده شد و مردم نشان دادند که یکی از موثرترین گزینه های روی میز ایران اسلامی، اتحاد مردمی و انسجام ملی است.

آذربایجان‌غربی؛ جلوه‌گاه استقامت مردم در مسیر پرافتخار انقلاب