بیمارستان‌های استان بوشهر به حالت آماده‌باش درآمدند

خبرگزاری ایسنا

دکتر حسن ملکی زاده اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود شمار مبتلایان در این پیک بیشتر از پیک پنجم برسد.

وی با اعلام آماده‌باش به همه بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان بوشهر افزود: کلیه مراکز درمانی استان با توجه به افزایش ناگهانی بیماران مبتلا و مراجعه‌کننده آمادگی لازم را باید داشته باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه تسریع در واکسیناسیون گروه‌های هدف امری لازم و ضروری است گفت: مردم شریف استان بوشهر نسبت به واکسیناسیون به‌ویژه دوز سوم واکسن اقدام کنند و همچنین افرادی که هنوز اقدام به تزریق دوز اول یا دوم نکرده‌اند نیز حتماً نسبت به واکسیناسیون دوز اول و دوم اقدام کنند.

ملکی زاده بابیان اینکه بر اساس بررسی‌ها آمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر در ۱۰ روز اول بهمن‌ماه نسبت به دی‌ماه افزایش چشمگیری دارد گفت:

وی بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد در هفته دوم دی‌ماه ۸۰ مورد، هفته سوم ۱۶۳، چهارم ۲۶۷ و در هفته اول بهمن هزار و ۸۶ مورد ابتلا به کرونا در این استان شناسایی‌شده است.

دکتر ملکی زاده اضافه کرد: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به بیماری‌زایی و سرعت سرایت‌پذیری سویه اَمیکرون از ویروس کرونا پیش‌بینی می‌شود موارد ابتلا در استان بوشهر افزایش یابد و احتمال می‌رود سیستم بهداشت و درمان این استان را با مشکل روبرو کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ۸۴ درصد جمعیت استان بوشهر یک نوبت، ۷۶.۷ درصد هر دو نوبت و ۲۴.۶ درصد هر سه نوبت واکسن خود را تزریق کرده‌اند.

وی یادآور شد: همچنین ۸۴.۱ درصد دانش آموزان استان بوشهر یک نوبت و ۷۰.۴ درصد نیز هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

دکتر ملکی زاده بابیان اینکه افرادی که هنوز موفق به مراجعه برای تزریق دوز اول و یا دوم نشده‌اند هر چه زودتر با مراجعه به مراکز واکسیناسیون اقدام بکنند اضافه کرد: تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای پیشگیری از خطر مرگ‌ومیر و سرایت‌پذیری اُمیکرون ضروری است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با دعوت از مردم برای تزریق دوز سوم خاطرنشان کرد: هیچ کمبودی در تهیه واکسن وجود ندارد بنابراین مردم شریف استان بوشهر برای حفظ سلامت خود و کمک به مدافعان سلامت حتماً بر اساس اولویت‌های تعیین‌شده و در زمان مقرر برای دریافت دوز شوم واکسن کرونا خود مراجعه کنند.

https://critter.ir/31/01/2022/%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d8%ad%d8%a7%d9%84%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d8%a7/