شاخص بورس ۷ هزار واحد افت کرد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 791میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 624میلیارد تومان در بیش از 332هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 7هزار و 561واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 274هزار و 488واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و ایران خودرو شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و فلزات، پالایش نفت تهران و پتروشیمی بوعلی سینا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4میلیارد و 260میلیون ورقه به‌ارزش 159هزار و 107میلیارد تومان در 168هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 4واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 373واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پترشیمی زاگرس، اعتباری ملل و فرابورس ایران شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، تجلی توسعه معادن و فلزات و توسعه سامانه نرم افزاری نگین بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

شاخص بورس ۷ هزار واحد افت کرد