قیمت بنزین در کالیفرنیا چند شد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از کی‌تی‌وی، متوسط قیمت بنزین در ایالت کالیفرنیای آمریکا به 5.44 دلار به ازای هر گالن رسیده است. این بدان معناست که مردم باید به ازای هر لیتر بنزین حدود 1.5 دلار  معادل حدود 40 هزار تومان پول بپردازند.

قیمت بنزین در کالیفرنیا فقط در یک روز 10 سنت به ازای هر گالن رشد کرده و نسبت به یک ماه قبل نیز 76 سنت بالا رفته است. در منطقه خلیج در کالیفرنیا قیمت بنزین حتی رشد بیشتری داشته است. بعید نیست که مردم این منطقه به ازای هر گالن بنزین که معادل 3.7 لیتر است، مجبور باشند 6 دلار پول بدهند.

افزایش سریع قیمت بنزین باعث شده تا بسیاری از مردم آمریکا نسبت به هزینه هر باکی که برای خودروی خود پر می‌کنند، ناراضی باشند اما کارشناسان می‌گویند بالا رفتن قیمت بنزین در این کشور کاملا قانونی است.

دولت آمریکا البته ساعتی پیش واردات نفت از روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ تحریم کرده و پیش‌بینی می‌شود این مسأله قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی در آمریکا را‌‌‌‌‌‌‌‌ بیش از این بالا ببرد.

جیم بوشنل می‌گوید: بالا رفتن قیمت بنزین توسط جایگاه‌داران در آمریکا تا زمانی که آنها با هم افزایش قیمت‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ هماهنگ نکرده باشند، مشکل قانونی ندارد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


قیمت بنزین در کالیفرنیا چند شد