سوت‌زنی| تخلف پیمانکار ترکیه‌ای در دریافت اقرارنامه محضری تحویل مسکن مهر

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از انتشار خبری پیرامون ممنوعیت دریافت اقرارنامه محضری تحویل واحد مسکونی توسط پیمانکاران مسکن مهر، تعداد زیادی از مالکان مسکن مهر به خصوص در شهرهای جدید پردیس، پرند و هشتگرد با مراجعه به سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس از تداوم دریافت اقرارنامه بر خلاف دستور مستقیم وزارت راه و شهرسازی خبر دادند.

بر همین اساس، یکی مالکان مسکن مهر در شهر جدید پردیس با ارائه مستندات به سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس، گفت:«با وجود اینکه اخذ اقرارنامه ممنوع است اما یک شرکت ترکیه‌ای پیمانکار مسکن مهر در تاریخ 20 بهمن سال 1400 از ما اقرارنامه رسمی و محضری طلب کرد و ما برای تحویل واحد مسکونی مجبور به ارائه مستندات خواسته شده، شدیم.»

*تاکید به دریافت اقرارنامه محضری تحویل واحد برای خانه‌ای که قابل سکونت نیست

بر اساس مستندات ارائه شده از سوی این مخاطب سامانه سوت‌زنی، این شرکت ترکیه‌ای در صورت جلسه‌ای که به امضای نماینده شرکت عمران شهر جدید پردیس و نماینده پیمانکار خارجی رسیده است، ادعا کرده که یک واحد مسکونی را بدون هیچگونه عیب و نقص و ایرادی فنی مطابق با مشخصات ذکر شده نظیر نقاشی به صورت کامل را به متقاضی تحویل داده است.

پس از آن نیز تحویل واحد مسکونی به متقاضی را به تحویل برگه اقرارنامه محضری تحویل واحد منوط کرده و متقاضی نیز مجبور به ارائه این اقرار نامه شده است.

در این اقرار نامه، متقاضی مسکن مهر تعهد می‌دهد هیچ ادعا یا اعتراضی بعدی و احتمالی نسبت به پیمانکار و شرکت عمران شهر جدید و مسئولان قبلی، فعلی و آتی ندارد.

این مسئله در شرایطی اتفاق می‌افتد که بر اساس فیلم ارسال شده از سوی مخاطب سامانه سوت‌زنی، واحد مسکونی تحویل شده که شرکت پیمانکار ادعا می‌کند هیچ عیب و نقصی ندارد،  نقایص‌ بسیاری از جمله تخریب گچ و رنگ دیواره داشته است.

 

 

نکته قابل توجه آنجاست که در چک لیست تحویل واحد مسکن مهر این متقاضی قید شده است که واحد مسکونی فاقد گارانتی بوده و هرگونه تغییرات به عهده مالک مسکن مهر است، در حالی که مطابق مستندات وزارت راه و شهرسازی، واحدهای مسکن مهر تا یک سال به صورت تحویل موقت بوده و نقایص احتمالی باید توسط سازنده رفع شود.

 

*بی‌اعتنایی پیمانکار و اصرار به انجام تخلف دریافت اقرارنامه

به گزارش فارس، مسئله اخذ اقرارنامه اقرارنامه محضری تحویل واحد مسکونی توسط پیمانکاران مسکن مهر موضوعی است که به طور مکرر از سوی مسئولان وقت مسکن مهر ممنوع اعلام شده است.

در همین راستا سال 1395، قائم مقام وقت وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با ارسال نامه‌ای خطاب به مدیرعامل وقت شرکت عمران شهرهای جدید تقاضای ممنوعیت دریافت اقرارنامه محضری تحویل واحد مسکونی را خواستار شد.

علاوه بر این با تداوم تخلف پیمانکاران مسکن مهر مبنی بر دریافت اقرارنامه محضری تحویل واحد مسکونی بار دیگر در سال 1397، مجری ویژه وزارت راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در ارسال نامه‌ای دیگر به مدیرعامل شرکت مادرتحصصی عمران شهرهای جدید، ضمن تاکی بر این که 18 ماه از نامه اول گذشته و شرکت عمران پاسخی مبنی بر تقاضای طرح شده نداده است، دستور به حذف اقرارنامه محضری تحویل مسکن مهر داده است.

همچنین در فروردین سال 1400، بار دیگر قائم مقام وقت وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن با ارسال نامه‌ای به رئیس کار گروه امور زیربنایی و شهرسازی دادستانی کل کشور، مسئله دریافت اقرارنامه محضری تحویل واحد مسکونی را ممنوع کرده است.

با این وجود همچنان شاهد این مسئله هستیم که پیمانکاران مسکن مهر بدون توجه به دستورات وزارت راه و شهرسازی همچنان به انجام تخلف تاکید دارند و از متقاضیان مسکن مهر اقرارنامه محضری تحویل واحد مسکونی طلب می‌کنند.

 

 

با توجه به اسناد متعدد تخلف ثبت شده در سامانه سوت‌زنی خبرگزاری فارس پیرامون تداوم تخلف پیمانکاران مسکن مهر مبنی بر دریافت اقرارنامه محضری دریافت واحد مسکونی در شرایطی که خانه تحویلی با نقص بسیاری همراه است، وزارت راه و شهرسازی باید در اقدامی قاطع زمینه برخورد با پیمانکاران متخلف را فراهم کرده و همچنین این مسئله را به منظور ارائه پروژه در قالب نهضت ملی مسکن به پیمانکاران متخلف لحاظ کند.

انتهای پیام/


سوت‌زنی| تخلف پیمانکار ترکیه‌ای در دریافت اقرارنامه محضری تحویل مسکن مهر