ششمین هفته افزایشی قیمت نفت رقم خورد/ بالاترین قیمت نفت در 7 سال گذشته

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، از آنجایی که آشفتگی ژئوپلتیکی، نگرانی ها در مورد عرضه کم نفت در بازار را تشدید کرده است، قیمت نفت در روز جمعه به بالاترین رقم 7 سال گذشته رسید و ششمین هفته متوالی افزایشی را ثبت کرد.

هر دو شاخص نفتی در بررسی به صورت هفتگی، طولانی ترین دوره افزایش های هفتگی از ماه اکتبر را نیز ثبت کردند؛ در آن زمان، نفت برنت 7 هفته متوالی و WTI نه هفته متوالی افزایشی را ثبت کرده بودند.

هر بشکه نفت برنت با 69 سنت افزایش 90.03 دلار فروخته شد. این نوع نفت دیروز به 91.70 دلار، بالاترین رقم از اکتبر 2014 تاکنون رسیده بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 21 سنت افزایش 86.82 دلار معامله شد. قیمت WTI نیز در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی به بالاترین قیمت 7 سال گذشته برابر با 88.84 دلار رسیده بود.

بازار نگران عرضه و افزایش تدریجی تولید اوپک پلاس است. همچنین بازار نسبت به حملات انصارالله به امارات واکنش نشان داده است. از دیگر عوامل تقویت قیمت نفت، نگرانی ها در مورد احتمال حمله نظامی در اوکراین است که می تواند به اختلال در بازارهای انرژی به ویژه ارسال گاز طبیعی به اروپا منجر شود.

جیوانی استانوو، تحلیلگر UBS گفت: «تاکنون اختلالی در عرضه در اروپای شرقی رخ نداده است، در نتیجه حدس زده می شود که خطر مربوط به آن تنش ها چندان بالا نیست.»

انتهای پیام/


ششمین هفته افزایشی قیمت نفت رقم خورد/ بالاترین قیمت نفت در 7 سال گذشته