کاخ سفید: تحریم صنایع روس به مردم آسیب نمی زند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، دولت بایدن می‌گوید تحریم‌هایی که می‌خواهد علیه روسیه اعمال کند فقط صنایع و برخی شخصیت‌های این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌ در برخواهد گرفت و کاری با مردم عادی نخواهد داشت.

پیتر هارل، مقام ارشد امنیت ملی کاخ سفید، طی سخنانی در مرکز صادرات ماساچوست، گفت: ما نمی‌توانیم هر اقدامی که می‌کنیم را‌‌‌‌‌‌‌‌ به طور کامل ارزیابی کنیم، اما مقصود واقعی ما این است که اقداماتی را‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دهیم که فکر می‌کنیم توانایی صنعتی روسیه و ظرفیت تولید این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌ در طول زمان تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و نه مردم عادی و مصرف‌کنندگان روس را‌‌‌‌‌‌‌‌.

هارل ادامه داد: در صورت بالا گرفتن تنش نظامی بین روسیه و اوکراین، آمریکا آماده است تا تحریم‌های شکننده‌ای را‌‌‌‌‌‌‌‌ علیه موسسات مالی بزرگ روسیه اعمال کند و در حوزه صادرات نیز تحریم‌هایی اعمال می‌کنیم که ظرفیت تولید صنعتی روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ در میان مدت و بلندمدت پایین می‌آورد.

این مقام آمریکایی می‌گوید: آمریکا می‌خواهد در قالب این تحریم‌ها، بانک‌های بزرگ روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌ هدف گرفته تا از یک طرف خروج سرمایه از این کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا ببرد و از سوی دیگر باعث افزایش تورم و چالش‌های جدی برای بانک مرکزی این کشور شود تا پوتین در همان روز اول اثر این تحریم‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌ احساس کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


کاخ سفید: تحریم صنایع روس به مردم آسیب نمی زند