آماده‌باش ۱۰۰۰ نیروی انگلیس برای ارائه حمایت‌های بشردوستانه در شرق اروپا

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به بروکسل و ورشو سفر خواهد کرد تا بر لزوم حفظ جدی اصول ناتو تاکید کند و او در حالی که روسیه نیروهای نظامی خود را در مرز اوکراین بسیج کرده است، درباره راه‌هایی که انگلیس می‌تواند از طریق آنها حمایت‌های نظامی تامین کند، مذاکره خواهد کرد.  

این سفر بوریس جانسون یکی از چندین اقدام صورت گرفته در موج دیپلماسی بین‌المللی است. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به تازگی با ولادیمیر پوتین، همتای روسی‌اش دیدار کرد و کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز قرار است به زودی نشست‌های رو در رویی با متحدان و شرکای آمریکا در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ داشته باشد.

وزرای امور خارجه و دفاع انگلیس نیز قرار است طی چند روز آتی به مسکو سفر کنند و در آنجا با همتایان روس خود به مذاکره بپردازند.

بوریس جانسون در بیانیه‌ای گفت: انگلیس همچنان بر تعهد خود به امنیت اروپا پایبند است. ما به عنوان یک ائتلاف باید خطوط خود را مشخص کنیم و صریحا تاکید کنیم که در اینجا اصولی وجود دارد که بر سر آنها سازش نخواهیم کرد.

انگلیس روز دوشنبه اعلام کرده بود که ۳۵۰ نیروی دیگر به لهستان اعزام می‌کند. انگلیس سال گذشته ۱۰۰ نیرو برای کمک به رفع بحران مهاجرت در مرز لهستان با بلاروس اعزام کرده بود.

دفتر نخست وزیری انگلیس روز چهارشنبه بار دیگر تاکید کرد که هرگونه حمله نظامی روسیه به اوکراین احتمالا باعث بی‌خانمان شدن اجباری تعداد عظیمی از غیرنظامیان در مرز اروپا می‌شود و کشورهایی چون لهستان و لیتوانی را تحت تاثیر خواهد گذاشت.

https://critter.ir/10/02/2022/%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%a8%d8%a7%d8%b4-%db%b1%db%b0%db%b0%db%b0-%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%a7%d9%86%da%af%d9%84%db%8c%d8%b3-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%a6/