تجمع حمایت از روسیه در مقر نمایندگی این کشور در فلسطین

باشگاه خبرنگاران جوان :

شماری از فعالان فلسطینی با برگزاری تجمعی در مقر نمایندگی روسیه در رام الله از موضع این کشور در برابر غرب حمایت و حملات غرب علیه این کشور را محکوم کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی آر تی، هیئتی از سیاستمداران، فعالان اجتماعی و نمایندگان فارغ التحصیلان دانشگاه‌های روسیه در فلسطین با حضور در مقر نمایندگی روسیه در رام الله حمایت خود را از این کشور در مقابل حملات غرب اعلام کردند.

یافا استیتی، خبرنگار شبکه در رام الله در این خصوص گفت: مقر نمایندگی روسیه در رام الله برای دومین روز متوالی میزبان فعالان حامی روسیه است. این بار هیئتی از بخش‌ها و محافل مختلف فلسطینی دوست روسیه به اینجا آمده اند. شخصیت‌های سیاسی، نمایندگان انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های روسیه در مقر نمایندگی روسیه در رام الله حضور پیدا کردند. این تجمع نه فقط برای اعلام همبستگی با روسیه بلکه برای حمایت از این کشور در بازسازی نظام بین المللی چند قطبی و باثبات، برگزار شد.

نبیل عبدالرزاق عضو هیئت همبستگی با روسیه گفت: برای اعلام همبستگی با روسیه و مخالفت با حملات امپریالیستی و استعماری آمریکا و اروپا علیه روسیه به اینجا آمده ایم. ما موضع روسیه را به خوبی می‌دانیم و از علل این عملیات نظامی در اوکراین اطلاع داریم و این اقدام را هم «جنگ» نمی‌دانیم. معتقدیم در این ماجرا حق با روسیه است، زیرا مسئله امنیت ملی روسیه مطرح است.

در ادامه گزارش آمده است که شرکت کنندگان در این تجمع، حملات غرب علیه روسیه و سلطه تک‌قطبی بر جهان را محکوم کردند و اقدامات روسیه را به منزله اصلاح روند تاریخ دانستند.

خبرنگار شبکه آر تی در رام‌الله در پایان نیز العام کرد هیأت فلسطینی، از موضع ثابت روسیه در قبال مسئله فلسطین و نقش این کشور در قبال ملت‌های منطقه ستایش کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل خاورمیانه

https://critter.ir/12/03/2022/%d8%aa%d8%ac%d9%85%d8%b9-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b2-%d8%b1%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%82%d8%b1-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86/