نیروی داوطلب برای جنگ اوکراین نشوید

باشگاه خبرنگاران جوان :

وزارت امور خارجه آمریکا از شهروندان خود خواست تا به جنگجویان خارجی تبدیل نشوند و به اوکراین نروند. زیرا با ورود به این کشور درگیر جنگ، علاوه بر اینکه جان خود را به خطر می‌اندازند، امنیت ملی آمریکا را نیز به خطر می‌اندازند و به هدفی برای دشمنان تبدیل می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری دِ هیل، سفارت اوکراین در واشنگتن اعلام کرد که حدود ۶ هزار درخواست عمدتا از طرف شهروندان آمریکایی دریافت کرده که قصد دارند به صورت داوطلبانه برای جنگ به اوکراین بروند. اما پذیرش همه این درخواست‌ها امکان پذیر نیست و درخواست حدود نیمی از متقاضیان به دلیل سن، عدم تجربه یا داشتن سابقه کیفری بلافاصله رد شده است.

پیشتر این سفارت اعلام کرده بود که حدود سه هزار آمریکایی به فراخوان ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین برای تشکیل «لژیون بین‌المللی» به منظور دفاع از این کشور، پاسخ مثبت داده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، پس از حمله روسیه به اوکراین با صدور بیانیه‌ای ضمن دعوت از همه شهروندان خارجی در سراسر جهان برای جنگیدن علیه روسیه درکنار اوکراینی‌ها، اعلام کرد که تشکیل این یگان، گواه برای حمایت‌ها از این کشور خواهد بود.

هفده روز پیش بود که روسیه در پی افزایش تنش‌ها سرانجام به اوکراین به منظور پاکسازی نظامی این کشور حمله کرد. در واکنش به این حمله کشور‌های اروپایی و آمریکایی تحریم‌های زیادی را علیه روسیه اعمال کردند. رئیس جمهور اوکراین بار‌ها خواستار اعمال منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان‌های اوکراین شده است، اما اعضای ناتو از این تصمیم خودداری می‌کنند و می‌گویند که قصد جنگ با روسیه را ندارند.

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل اروپا و آمریکا

https://critter.ir/12/03/2022/%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%d8%af%d8%a7%d9%88%d8%b7%d9%84%d8%a8-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d9%86%da%af-%d8%a7%d9%88%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%b4%d9%88%db%8c%d8%af/