طرح استقرار اسکادران‌ هواپیماهای ارتش آمریکا در ۱۰ پایگاه هوایی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک نشریه آمریکایی با انتشار گزارشی از قصد ارتش آمریکا از اجرای طرحی با عنوان «بال فرماندهی» با هدف استقرار شماری از اسکادران‌های هوایی در ده پایگاه خود در کشورهای مختلف خبر داد.

نشریه «آرمی تایمز» آمریکا نوشت که این طرح شامل ایجاد بال‌های فرماندهی برای مجموعه‌ای از هواپیماها در پایگاه‌های مختلف برای هرگونه جنگ هوایی در آینده در سایه عدم وجود آشیانه‌های امن و نیاز به همکاری بیشتر خلبانان در مقایسه با گذشته است.

بنا بر این گزارش که ترجمه عربی آن در وبگاه «المعلومه» منتشر شده آمده است، با تکیه بر این بال‌های فرماندهی، نیروی هوایی آمریکا می‌تواند تیم‌هایی را که با یکدیگر آموزش‌دیده‌اند برای ایجاد پایگاه‌های نظامی و پادگان‌هایی به دور از حملات خمپاره‌ای و موشکی اعزام کنند و عملیاتی شامل حملات هوایی یا عملیات نظارتی را از این پایگاه‌ها آغاز کنند و از این طریق به جای استقرار یگان‌های جزئی، آمادگی بهتری برای تحولات در سراسر جهان داشته باشند.

در این گزارش بدون اشاره به نام پایگاه‌هایی که قرار است این اسکادران‌های هوایی در آن مستقر شوند؛ آمده است که هر بال در این طرح، شامل سه قسمت است. یک تیم پایگاه هوایی که توانایی آن را دارد که یک فرودگاه موقت را از صفر بسازد. نیروهای فرماندهی و کنترل برای هدایت روند ماموریتها؛ و خود نیروی هوایی که در هنگام هدف قرار گرفتن از سوی دشمن، می‌توان برای مدتی به قطعات کوچکتر و به فرودگاه‌های کوچکتر دیگر تقسیم کرد تا هدف‌گیری پایگاه از سوی دشمن را پیچیده کند.

گفته می‌شود که این استقرار به طور خاص برای نبرد در مناطقی مانند خاورمیانه و اروپا طراحی شده است که در آن عملیات نظارتی یا حمله به انبارهای تسلیحاتی انجام می‌شود و علاوه بر آن، می‌تواند برای جنگی مانند افغانستان از آن استفاده کرد. کما این‌که حملات شناسایی و سایبری می‌تواند نیروهای متحد را از یک مکان نزدیک پشتیبانی کند.  

ص


طرح استقرار اسکادران‌ هواپیماهای ارتش آمریکا در ۱۰ پایگاه هوایی