رئیس جمهور تونس: قول می‌دهم مردم را ناامید نکنم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، قیس سعید، رئیس جمهور تونس در دیدار با نجلاء بودن، نخست وزیر این کشور اظهار کرد: به برخی نمایندگان کشورهای حاضر در نشست سران اتحادیه‌های اروپا و آفریقا گفتم که پول ما را برگردانید، آنها گفتند اقداماتی وجود دارند که باید رعایت شوند اما از سال ۲۰۱۵ هیچ اقدامی انجام نشده است، به آنها گفتم تعدادی از افراد را به ما تحویل دهید تا آنها را محاکمه کنیم آنها گفتند محاکمه‌ای عادلانه را برای آنها فراهم کنید زیرا دستگاه قضایی عادل نیست، به آنها گفتم در راستای پاکسازی کشور و دستگاه قضایی تلاش خواهم کرد و آنها پاسخ دادند، اصل تفکیک قدرت نقض شده، آنها چه می‌خواهند؟

رئیس جمهور تونس در ادامه گفت: نفس کار را رها کردند و خود را مشغول قوانین و ظواهری کردند که برای لغو هر اقدام ملی وضع کرده‌ بودند، قانون اساسی قبل از اینکه نهادهایی باشد، روح و جان است.

قیس سعید افزود: در نشست دو اتحادیه تاکید کردم باید اصل عدالت وجود داشته باشد نه اینکه فقط از برابری ظاهری که عدالت را محقق نمی‌کند، صحبت شود.

او با تاکید بر اینکه مقامات شبانه روز بدون وقفه تلاش می‌کنند، تعهد داد که مردم تونس را در تحقق عزت، احترام و آزادی ناامید نکند.

از سوی دیگر نورالدین الطبوبی، دبیرکل اتحادیه مشاغل تونس، بزرگترین اتحادیه صنفی تونس که بار دیگر در این سمت ابقا شد، قیس سعید را به گفتگویی مشارکتی و گسترده برای اجرای اصلاحات سیاسی از جمله اصلاح قانون اساسی دعوت کرد.

رئیس جمهور تونس: قول می‌دهم مردم را ناامید نکنم