پیشنهاد برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اسفند/ نوری: در انتصابات به بانوان توجه می‌کنیم

خبرگزاری فارس :

 

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت استخدام در آموزش و پرورش، اظهار کرد: به ما اعلام شد که می‌خواهند آزمون استخدامی را در تیرماه برگزار کنند اما پیشنهاد دادیم که زمانش را به اسفند ماه جابجا کنند.

وی با بیان اینکه متقاضیان آمادگی داشته باشند که آزمون استخدامی در اسفند برگزار شود، گفت: اینکه پیشنهاد دادیم تا آزمون استخدامی را در اسفند برگزار کنند به این دلیل بود که در سال آینده باید آموزش پذیرفته‌شدگان را داشته باشیم.

 وزیر آموزش و پرورش در واکنش به این جمله که «اگر قرار باشد آزمون در اسفند ماه برگزار شود، باید در بهمن ماه فراخوان اعلام شود»، افزود: اگر ظرفیت سازمان سنجش اجازه دهد، این اتفاق می‌افتد. 

* در انتصابات به بانوان هم توجه می‌شود

نوری در واکنش به این جمله که «برخی فرهنگیان خانم از اینکه در انتصاباتی که تاکنون انجام شده است از بانوان انتخابی صورت نگرفته است»، بیان کرد: فرهنگیان خانم در آموزش و پرورش نقش مؤثری دارند و در انتصابات هم به آنان توجه خواهد شد و ان‌شاءالله در انتصابات این اتفاق می‌افتد.

به گزارش فارس، سعید عسگری سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش چندی پیش درباره پیگیری‌های این وزارتخانه برای تأمین نیروی انسانی، اظهار کرد: مجوز استخدام 34 هزار  و 731 نفر در آموزش و پرورش اخذ شده است.

تعدادی از مخاطبان خبرگزاری فارس نیز با ثبت پویشی در سامانه فارس من، نوشتند: «با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و وعده‌های مکرر مسؤولین مربوط، از ابتدای سال جاری برای برگزاری آزمون استخدامی و عدم تحقق وعده‌ها تا این لحظه ما فارغ‌التحصیلان بیکار و مشتاق حرفه معلمی درخواست داریم هر چه سریع‌تر تاریخ برگزاری آزمون استخدامی ماده 28 آموزش پرورش مشخص شود».


پیشنهاد برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اسفند/ نوری: در انتصابات به بانوان توجه می‌کنیم