باوجود قرار داشتن در فهرست تحریم همچنان مصمم به ادامه راه پیش رو هستیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سعدالله نصیری قیداری روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر روز دانشجو که با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در سالن ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، افزود:  این دانشگاه به همراه دانشگاه صنعتی شریف باوجود قرار داشتن در فهرست تحریم یکی از دانشگاه های تحقیقی کشور است و ما به رغم این ترفندهای دشمن در مسیر اعتقادات خویش و راهی که به رفتن آن مصمم هستیم پا پس نمی کشیم.

وی با یادآوری اینکه دانشگاه شهید بهشتی دارای ۲۱ دانشکده، ۱۰ پژوهشکده و ۱۱ مرکز تحقیقات با حدود ۲۰ هزار دانشجو، هزار استاد و هزار و ۵۰۰ کارمند و یکی از دانشگاه های تراز اول کشور قبل از دانشگاه تهران است، خاطرنشان کرد: اقدامات بسیار ارزشمندی در این دانشگاه به ویژه بر مبنای پدیده شوم کرونا صورت گرفت و طرح های خوبی با برنامه ریزی های دانشگاه و همکاری خیرین انجام شد.

رییس دانشگاه شهید بهشتی  با گرامیداشت روز دانشجو اظهار داشت: این روز بسیار مهم و تاثیرگذاری در تاریخ تحولات چند دهه اخیر کشور است.

نصیری قیداری ادامه داد: روزی که با جانفشانی سه نفر از دانشجویان عزیز ایران، “احمد قندچی”، “مصطفی بزرگ‌نیا” و “مهدی (آذر) شریعت رضوی” با صدای بلند و خونشان به نظام سلطه و استکبار و به چپاولگرانی که چند ماه از کودتای ننگین ۱۳۳۲ در ۲۸ مرداد گذشته بود، “نه” گفتند و آن پیروزی ظاهری را به کام آن چپاولگران تلخ و این مهم را به کام ملت ایران شیرین کردند.

وی یادآور شد: نه گفتن به نظام سلطه و به آمریکا و انگلیس خصلت بزرگواری و بزرگ منشی ملت آگاه و متمدن ایران است. آن روز صدها نفر دستگیر، زخمی و سه نفر از این عزیزان جانفشانی کردند.

رییس دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: ریچارد نیکسون رییس جمهوری وقت آمریکا بسیار مغرور بر آن پیروزی ظاهری و شکست واقعی دریافت که ملت ایران متوجه ترفندهای آنها هستند.

نصیری قیداری در بخش دیگر از سخنان خود  گفت: در مراسم آغاز سال تحصیلی امسال که با حضور رییس جمهوری در دانشگاه تهران برگزار شد، تاکید شد که دانشگاه ها روی کار بیایند و هم پا و همفکر دولت باشند. من همان روز طی نامه ای آمادگی دانشگاه شهید بهشتی را با دارا بودن امکانات بالقوه و بالفعل پژوهشی، اساتید برجسته و دانشجویان نخبه کشور که به فرموده رهبر معظم انقلاب تا پای جان حاضر هستند از این حریم دفاع کنند، اعلام کردم.

وی ادامه داد: پس از چهار روز از این نامه به این دانشگاه اعلام شد که همکاری خود را آغاز کند که با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه، به سرعت کارگروهی تشکیل شد تا معضلات و مشکلات جامعه را بررسی می کنیم و امیدواریم به کمک خداوند در این مسیر عاقبت به خیر شویم.

باوجود قرار داشتن در فهرست تحریم همچنان مصمم به ادامه راه پیش رو هستیم