اتاق گفت‌وگوی اولیا در مدارس ایجاد شد/ افتتاح ۱۲ مرکز جامع آموزش‌های تخصصی خانواده

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، نورعلی عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاح برنامه‌ها و فعالیت‌های انجمن اولیا و مربیان که در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: امروز هفتمین روز از دهه فجر است که تکریم مقام زن و خانواده نامیده شده است؛ همانطور که می‌دانید موضوع تکریم خانواده از موضوعات مورد توجه آموزش خانواده بوده و قدمت ۷۰ ساله دارد.

وی ادامه داد: انجمن اولیا و مربیان در حدود بیش از یکسال است که مجری بسته تحولی «مدرسه کانون تربیتی محله» است؛ یعنی کارکرد تربیتی مدرسه به حدی برسد که محیط اطراف خود را واکسینه کند و آسیب‌های اجتماعی به حداقل برسد.

عباسپور افزود: با توجه به اینکه والدین حلقه واسط مدرسه و محله است، مدیریت این بسته تحولی به انجمن اولیا و مربیان واگذار شد؛ بر همین اساس در هر شهرستان یک مدرسه یعنی ۷۲۳ مدرسه انتخاب شد و ۱۶ جلسه توجیهی برای مدیران مدارس برگزار کردیم.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان با بیان اینکه از هر استان یک مدرسه که فعالیت شاخص داشتند، انتخاب کردیم و تجلیل می‌شود، افزود: دومین برنامه، اتاق ویژه اولیاست؛ چرا که باید جایگاه والدین در مدرسه دیده شود.  در این اتاق، کتاب‌هایی برای مطالعه اولیا پیش‌بینی شده و هدف، تکریم اولیا جهت حضور در مدرسه است که امروز ۱۰ مدرسه در هر استان افتتاح می‌شود.

وی به فعالیت مرکز جامع مشاوره و آموزش‌های تخصصی خانواده اشاره کرد و گفت: این مراکز قبلاً وجود داشت ولی تلاش کردیم فعالیت ۱۰ هزار مدرس نظام‌مند شود و یک پایگاه علمی و آموزش خانواده داشته باشیم. در ۱۲ استان توانستیم ۱۲ مرکز را ایجاد کنیم که ۸ مرکز امروز افتتاح می‌شود.

عباسپور به تولیدات رسانه‌ای انجمن اشاره کرد و ادامه داد: امروز ۲۲ کتاب جدیدالتألیف را رونمایی می‌کنیم و انواع محتوا برای آموزش خانواده در کانال انجمن اولیا و مربیان داریم که ۲.۵ میلیون نفر در این کانال عضو هستند. 

 

 


https://critter.ir/07/02/2022/%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%da%af%d9%81%d8%aa%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%b3-%d8%a7%db%8c%d8%ac%d8%a7%d8%af-%d8%b4%d8%af/