سیاست انزوای سوریه توسط غرب شکست خورده است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، علی‌اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در ادامه مذاکرات خود در دمشق، امروز (سه‌شنبه) با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات سوریه و روابط دوجانبه، مذاکرات وین، بحران اوکراین، استمرار روند آستانه و گفتگوهای کمیته قانون اساسی سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

خاجی با توجه به اوضاع میدانی و گشایش در روابط دولت سوریه با سایر کشورها، خاطرنشان کرد: سیاست انزوای این کشور که توسط کشورهای غربی دنبال می‌شود با شکست مواجه شده است.

وی اضافه کرد: موضوع برگزاری نشست وزرای خارجه و همچنین نشست سران کشورهای ضامن فرمت آستانه در تهران در دستورکار قرار داشته و در حال پیگیری است.

در ادامه، آخرین تحولات اوکراین مورد بررسی قرار گرفت همچینن نقش آمریکا و ناتو در ایجاد بحران و پیامدهای منطقه‌ای و بین‌المللی آن مورد رایزنی و مشورت قرار گرفت.

بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار با اشاره به تحولات سریع منطقه و جهان و همچنین روابط راهبردی میان ایران و سوریه بر ضرورت استمرار رایزنی‌های میان دو کشور به ویژه در نقاط عطف تحولات منطقه، تأکید کرد.

وی همچنین، حمایت دولت سوریه از استمرار روند سیاسی و گفتگوهای ملی سوریه در قالب فرمت آستانه و کمیته قانون اساسی را مورد تأکید قرار داد.

سیاست انزوای سوریه توسط غرب شکست خورده است