فرمانده کل ارتش: پرورش در دانشگاه‌های افسری مقدم بر آموزش است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشست هم اندیشی امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش با مشاوران جوان متشکل از دانشجویان دانشگاه‌های افسری امام علی(ع)، خاتم الانبیا(ص)، شهید ستاری، فارابی، علوم پزشکی و هنر آموزان مراکز آموزش درجه داری لشکرک نیروی زمینی و شهید خضرایی نیروی هوایی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ارتش برگزار شد.

همچنین دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر و هنرآموزان مراکز آموزش درجه داری نیروی دریایی در رشت و نیروی پدافند هوایی در اراک به صورت وبیناری در این نشست حضور داشتند.

در این نشست مشاوران جوان، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای مدّ نظر خود را در حوزه‌های آموزشی، رزمی و تقویت دوره‌های معارف جنگ، معرفی بیش از پیش شهدا و تشریح و تبلیغ عملیات‌های تعیین کننده ارتش در دوران دفاع مقدس و اقدامات مهم ارتش در سال‌های اخیر که اقتدار جمهوری اسلامی را به همراه داشته، به صورت مستقیم با فرمانده کلّ ارتش مطرح کردند.

امیر سرلشکر موسوی ضمن تبیین اهداف و راهبردهای ارتش در حوزه‌های گوناگون و اهمیت پرورش در مراکز آموزشی گفت: در دانشگاه‌های افسری همواره “پرورش” مقدم بر آموزش است و هیچ مقامی نیز بالاتر از مقام سربازی و هیچ افتخاری بالاتر از سربازی دین و وطن تحت فرماندهی ولی امر مسلمین وجود ندارد.

فرمانده کل ارتش اظهار کرد: تحریم‌ها، تهدید را به فرصت تبدیل کرد و خودکفایی در تولید تجهیزات مورد نیاز را فراهم آورد که ساخت سامانه باور۳۷۳، هواپیمای کوثر، انواع پهپاد، ناو سهند و … در این راستا صورت پذیرفت و این‌ها تنها بخش‌هایی از  دستاوردهای ارزشمند حوزه دفاعی به شمار می روند.

وی با اشاره به روند پیشرفت ها در دیگر حوزه های علمی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ارتش در سال های گذشته تاکنون منشا تربیت و آموزش  هزاران پزشک و پرستار متعهد و متخصص بوده و مردم شریفمان محصول این تلاش را در برهه های مختلف بویژه مبارزه با کرونا و تقدیم شهدای مدافع سلامت دیده اند.

امیر سرلشکر موسوی همچنین دستورات لازم را برای پیگیری درخواست های دانشجویان و هنرآموزان و بررسی راهکارهای اجرایی پیشنهادهای مطروحه صادر کرد.

فرمانده کل ارتش: پرورش در دانشگاه‌های افسری مقدم بر آموزش است