آماده همکاری و ارائه فناوری‌های مورد نیاز شرکت‌های خودروساز هستیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع، افشین نادری شریف در بازدید از شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو و شرکت دانش‌بنیان جتکو و همچنین خطوط تولید ایران خودرو، افزود: فعالیت‌های صورت گرفته در ایران خودرو در حوزه طراحی و تولید موتور و همچنین تولید خودروهای الکترونیکی نشان از توان و عزم این شرکت برای پیشرفت و رسیدن به افق‌های بالاتر است.

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: با تلاش کارکنان ایران خودرو در حوزه تحقیقات و ارائه پلتفرم‌های جدید در کنار بهره‌گیری از دانش روز و استفاده از توان داخلی، امیدواریم روز به‌روز شاهد افزایش کیفیت محصولات خواهیم بود.

نادری شریف با بیان اینکه فناوری دفاعی توسعه یافته و سرریز آن به دیگر صنایع منتقل شده است، تصریح کرد: آماده همکاری و ارائه فناوری‌های مورد نیاز شرکت‌های خودروساز در زمینه‌های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه خودکفایی در تولید قطعات خودرو بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در این زمینه مسئولیت خودروسازان نیز بسیار اهمیت دارد و ما به اجرای این مسئولیت کمک خواهیم کرد.

معاون وزیر دفاع با اشاره به توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور گفت: انباشت دانش و زیرساخت‌های صنعتی که در صنایع دفاعی کشور وجود دارد با یک تغییرات کوچک می‌تواند به کمک خودروسازان و همه بخش‌های صنعتی کشور بیاید.

نادری شریف با بیان اینکه نوآوری در صنعت ملی خودرو کمک شایانی به بهبود وضعیت اقتصادی کشور می‌کند، گفت: خودروسازی دارای زیرساخت‌ها و توانمندهای خوبی است و صنایع دفاعی و خودروسازی می‌توانند در قالب برنامه مشترک برای ارتقای صنعت خودرو و کاهش وابستگی در این زمینه تلاش کنند.

کاهش ارزبری ۳۰۴ میلیون یورویی از سال ۹۸ تاکنون

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز، با بیان اینکه همکاری مطلوبی میان ایران خودرو  وزارت دفاع شکل گرفته، گفت: تعاملات گسترده و عمیقی برای تولید قطعات با فناوری بالا وجود دارد.

مقیمی ادامه داد: ایران خودرو در قالب میزهای خودکفایی وزارت صمت، قراردادهای متعددی با شرکت‌های دانش‌بینان و قطعه‌ساز منعقد کرده که در این بین سهم وزارت دفاع، ۱۷ قرارداد داخلی‌سازی قطعات است که در حال اجرا و تولید است.

وی افزود: نهضت ساخت داخل، در همکاری و تعامل مطلوب با صنایع دفاعی، شرکت‌های دانش بنیان، سازمان هوا فضا و شرکت‌های قطعه‌ساز با هدف کاهش ارزبری تولید درحال انجام است.  

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به کاهش ارزبری ناشی از ساخت داخل از سال ۹۸ تاکنون اشاره کرد و گفت: با ایجاد زیر ساخت‌های لازم و بهره‌گیری بهتر از شرکت‌های داخلی موفق به کاهش ارزبری ۳۰۴ میلیون یورو از سال ۹۸ تاکنون شده‌ایم.

معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و هیات همراه از شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو، شرکت دانش‌بنیان جتکو و مرکز تحقیق، توسعه و تکوین محصولات ایران خودرو بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند طراحی و تولید محصولات ایران خودرو قرار گرفتند.

آماده همکاری و ارائه فناوری‌های مورد نیاز شرکت‌های خودروساز هستیم