اعلام آماده‌باش به مراکز بهداشتی کشور با ورود به موج ششم کرونا

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کمال حیدری با بیان این‌که در روزهای اخیر شاهد روند صعودی تعداد مبتلایان ناشی از گسترش ویروس کرونا و سویه‌های جدید آن بوده‌ایم، اظهار کرد: در این راستا مصوبات یکصد و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا به معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

وی افزود: بر اساس این مصوبات به کلیه کارکنان و واحدهای ارائه خدمات سطح یک شامل مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت اعلام آماده‌باش شد.

حیدری ادامه داد: پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون و مراکز و پایگاه‌های ارائه‌دهنده خدمت واکسیناسیون فعال بوده و به تکمیل پوشش واکسیناسیون نوبت سوم در گروه‌های سنی بالای 18 سال می‌پردازند.

معاون بهداشت تصریح کرد: تداوم انجام واکسیناسیون در گروه سنی 9 تا 12 سال، حذف کلیه ماموریت‌ها و جلسات غیرضروری، تامین اقلام حفاظت فردی استاندارد و مناسب برای کلیه ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی، درمانی و تامین اقلام ضدعفونی‌کننده استاندارد از دیگر مصوبات ابلاغی به معاونت‌های بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

حیدری بیان داشت: همچنین ارائه خدمات غیرحضوری برای بیماران و گروه‌های پرخطر مبتنی بر درخواست برای تمام مراجعین، ابلاغ مصوبات ستاد ملی کرونا به کلیه واحدهای تابعه، تاکید بر واکسیناسیون دوز سوم همکاران کادر بهداشت و درمان و لغو پایش‌های حضوری به مدت دو هفته به جز پایش و نظارت‌های اجرایی برنامه موج ششم و اعزام تیم واکنش سریع به معاونت‌های بهداشت دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

80درصد ایرانی‌ها 2 دوز واکسن کرونا زده‌اند/ لزوم افزایش همکاری‌ ایران و ژاپن در حوزه واکسن
بهترین زمان انجام تست کرونا پس از مواجهه با فرد آلوده به اومیکرون
اعلام آماده‌باش به مراکز درمانی سراسر کشور در پی افزایش شمار مبتلایان کرونا
افزایش 4 برابری مراجعین سرپایی مبتلا به کرونا/ افراد دارای علائم سرماخوردگی قرنطینه شوند

اعلام آماده‌باش به مراکز بهداشتی کشور با ورود به موج ششم کرونا