دومین اردوی نهمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی برگزارمی‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین اردوی نهمین دورۀ آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی، «آفتابگردان‌ها»، به دلیل بیماری کرونا به سیاق چند اردوی قبل در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد. زمان این اردو از تاریخ ۱۸ اسفند تا ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

اعضای آفتابگردان‌ها، در این اردو از حضور استادان برجسته از جمله ناصر فیض، علی‌محمد مودب، سیدمحمدجواد شرافت، سید مهدی طباطبایی، محمدمهدی سیار، میلاد عرفان‌پور و محمدکاظم کاظمی بهره خواهند برد.

این استعدادهای تازۀ شعر کشور، در فراخوان «آفتاب‌گردان‌ها» با ارسالِ شعر شرکت کرده‌اند و بر اساس معیارهای مشخصی گزینش شده‌اند. مطالعات در زمینه شعر، انگیزه و جدیت، توان شعرخوانی، سطح دانش معرفتی، و آزمون طبع شعر از جمله مهم‌ترین معیارها برای حضور در این دوره تخصصی است.

علاقمندان به شرکت در این دوره‌ها، که به صورت رایگان برگزار می‌شود، می‌توانند به نشانی اینترنتی aftabgardanha.com مراجعه کنند و از تاریخ و شرایط استفاده از دوره‌های بعدی این اردوها کسب اطلاع کنند.

دوره‌های آموزشی آفتابگردان‌ها را دفتر شعر مؤسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب به صورت سالانه برگزار می‌کند. هدف از برگزاری این دوره‌های آموزشی، کمک به پویایی شعر جوان، کشف و پرورش استعدادها و زمینه‌سازی برای رویش نسل جدید شاعران انقلاب اسلامی است. هر ساله، در قالب این دوره آموزشی، ده‌ها شاعر جوان و مستعد از سراسر کشور و بخصوص شهرستان‌ها، شناسایی شده و به عضویت دوره در می‏‌آیند.

دومین اردوی نهمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی برگزارمی‌شود