رئیس سازمان سینمایی از جمال شورجه عیادت کرد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی معاون‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی عصر روز گذشته یکشنبه ۱۷ بهمن ماه به همراه سیدمجیدپور احمدی مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و شیخ علی ظاهر رئیس موسسه الرسالات لبنان در منزل جمال شورجه کارگردان سینمای انقلاب و دفاع مقدس حضور یافتند. 

رئیس سازمان سینمایی کشور در این دیدار جویای حال این سینماگر پیشکسوت شد و در جریان روند درمانی وی قرار گرفت. 

خزاعی در این دیدار برای فیلمساز ارزشمند سینمای ایران آرزوی عافیت و شفای عاجل کرد و برای هرگونه کمک به تسریع روند درمان او اعلام آمادگی و، اظهار امیدواری کرد اقای شورجه بتواند با بازیابی سلامت جسمیش باردیگر به پشت دوربین فیلمسازی برگردد. 

وی همچنین، پیگیر آخرین ساخته وی در الجزایر شد. 

خزاعی با اشاره به شخصیت ممتاز و وارسته شورجه به عنوان یک هنرمند و سینماگر انقلابی خاطرنشان ساخت: فارغ از کارنامه درخشان سینمایی، اقای شورجه انسانی والا و برای بسیاری مرجع و شخصیتی مثال زدنی است و می‌توان از وی به عنوان نمونه یک سینماگر و کارگردان با دانش و متعهد و انقلابی نام برد- هنرمندی که همواره پای باورها، اخلاق و اصولش ایستاده است. 

شورجه کارگردان مطرح سینمای ایران با تولید آثار بسیاری در ژانر دفاع مقدس و حضور مداوم در ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر مورد تکریم سینماگران، کارشناسان و منتقدان بسیاری است. او چندی پیش عمل جراحی را از سر گذراند و اکنون دوران نقاهت را سپری می‌کند.

فیلم‌های سینمایی «باشگاه سری»، «حماسه مجنون»، «سی و سه روز» از جمله آثار وی هستند و آخرین ساخته شورجه کارگردانی فیلم سینمایی «احمد بای» قاری و مبارز انقلابی کشور الجزایر است.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

رئیس سازمان سینمایی از جمال شورجه عیادت کرد