۴۰۰ دقیقه فیلمبرداری برای «موقعیت مهدی»/ داستان فیلم واقعی است

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، حبیب والی نژاد، تهیه کننده فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» با حضور در استودیو فارسینما پیرامون فیلمش گفت: چرا به زندگی شهید باکری پرداختیم به دغدغه سال‌های دورم باز می‌گردد. 

وی افزود: موضوع شهدا و دفاعش مقدس را ابتدا به صورت مستند در روایت فتح دنبال میکردم. سپس به صورت مستندبازسازی آن را ادامه دادیم و شهید باکری را خاطرم هست که با زنده‌یاد ملاقلی‌پور ساختیم.

والی نژاد گفت: چون این کار هم سریال است و هم سینمایی، ما حدود ۴۰۰ دقیقه فیلمبرداری داشتیم و آقای حجازی فر زحمت کشیدند و بخش فیلم و سریال هر دو را مجزا از هم جلو بردند.

تهیه‌کننده «موقعیت مهدی» گفت: بحث شفافیت در بخش بودجه بسیار مطلوب است و باید اعلام کرد تا عددهای بی‌ربط شایعه نشود. مجموع هزینه‌ها چیزی حدود ۳۰ میلیارد تومان برای ۴۰۰ دقیقه فیلم است. 

وی افزود: از سیمافیلم تشکر میکنم که حمایت کردند. هنوز ساخت فیلم جنگی روال دشواری دارد اما دوستان سپاه و ارتش برای «موقیعت مهدی» واقعا زحمت کشیدند.

این تهیه‌کننده باسابقه گفت: جوانان سینماگر با دنبال کشف و شهود هستند و وقتی این اتفاق برایشان رخ دهد، آن وقت زاویه نگاه جذاب و جدیدی در حوزه دفاع مقدس خلق می‌شود.

والی نژاد در پایان گفت که اکثر نکات مطرح شده در فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» بر اساس واقعیت بوده است.

 

 این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

۴۰۰ دقیقه فیلمبرداری برای «موقعیت مهدی»/ داستان فیلم واقعی است