رئیس‌جمهور: «سند تحول دولت» به‌زودی منتشر خواهد شد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با تذکر اینکه مسئولین برای اجرای دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های جدید اهتمام داشته باشند، گفت: لازم است زمان «تصمیم‌گیری» و زمان «اجرای تصمیم‌ها» برای مردم تبیین شود. مدیران اگر برای اجرای تصمیمی نیاز به زمان دارند زمان آن را تعیین و اعلام کنند تا مردم سرگردان نباشند.

رئیسی: دولت توسعه و پیشرفت کشور را در پرتوی عدالت‌محوری پیگیری می‌کند
افتتاح و آغاز به کار طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی 40هزارمیلیاردی با دستور رئیسی
رئیسی: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی جزو مهمترین اسناد بالادستی است

وی همچنین با تأکید به لزوم ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و فرهنگ سازمانی در جامعه اظهار داشت: یکی از زمینه‌های ناراحتی مردم عدم احساس مسئولیت‌پذیری برخی کارکنان است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مردم وقتی به اداره‌ای مراجعه می‌کنند و با عدم مسئولیت‌پذیری و دلسوزی مواجه شوند ناامید می‌شوند لذا «مسئولیت‌پذیری»، «انضباط اداری» و «فرهنگ سازمانی» در مقام عمل و اجرا باید متحول شود. تصمیمات باید علمی و دانش‌پایه باشد. ایجاد امید در مردم با سخن و برنامه اتفاق نمی‌افتد و اقدام و عمل است که در دل مردم امید ایجاد می‌کند.

رئیسی خاطرنشان کرد: سازمان امور اداری و استخدامی و مجموعه مدیران مباحث نظری و دانش‌پایه در این حوزه را عملیاتی و اجرایی کنند.

وی بیانیه «گام دوم انقلاب» را یک سند مهم دانست و گفت: این سند از یک واقع‌انگاری و حکمت برخوردار است و در آن به چشم‌انداز تمدن نوین اسلامی و سیاست‌های کلی نظام پرداخته شده و دارای گفتمان‌سازی خوبی است. دستگاه‌های اجرایی نسبت خود با این سند را تعریف و مشخص کنند چه اقداماتی برای عمل به این سند باید انجام دهند.

رئیس‌جمهور با اشاره به نهایی شدن «سند تحول دولت» گفت: ویرایش اول سند تحول که پیشتر برای وزرا ارسال گردیده است، منتشر خواهد شد و تصمیم‌گیری‌ها از جمله بودجه 1401 نیز بر اساس این سند خواهد بود.

+

 

رئیس‌جمهور: «سند تحول دولت» به‌زودی منتشر خواهد شد