تمهیدات ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی برای چهل و سومین سالگرد جشن انقلاب اسلامی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع رسانی راهور، سرهنگ محمد باقر سلیمی در تشریح تمهیدات ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی برای چهل و سومین سالگرد جشن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در شهرهای وضعیت قرمز کرونایی تجمع و سخنرانی نخواهیم داشت افزود: شرکت کنندگان در مراسم رژه خودرویی توجه داشته باشند زمانی که به پایان مسیر می رسند برابر علائم و راهنمایی های انجام شده از مسیر خارج شوند و از توقف بیجا که باعث طول صف و اخلال در مسیر حرکت می گردد اجتناب نمایند.

وی به موتورسیکلت سواران تاکید کرد: ضمن رعایت مقررات به ظرفیت موتور توجه ویژه داشته باشند و بیش از حد مجاز از سوار نمودن سرنشین یا همراه خودداری کنند تا شاهد حادثه ترافیکی نباشیم.

سرهنگ سلیمی ادامه داد: مسیرهای راهپیمایی و طرح های ترافیکی مربوط برای هر شهر توسط پلیس پیش بینی شده است و بر این اساس از ساعت ۲۴ امشب همکارانم نسبت به تخلیه وسایل نقلیه متوقف شده در حاشیه مسیرهای راهپیمایی اقدام می کنند. در همه شهرها اطلاع رسانی لازم صورت پذیرفته و مسیرهای راهپیمایی نیز اعلام شده است، لذا از همه هموطنان تقاضا داریم از توقف وسایل نقلیه خودرویی خود در طول مسیر خودداری نموده و نسبت به انتقال آنها به حیاط منزل، پارکینگ ها و یا نقاط مناسب اقدام کنند.

رییس پلیس ترافیک شهری پیرامون مراسم نورافشانی چهل وسومین سالگرد جشن انقلاب اسلامی سخن می گفت اظهار داشت: فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به همین مناسبت برنامه های ویژه ای را در قرارگاه امام (ع) دنبال می کند.

وی افزود: مراسم نورافشانی شب ۲۲ بهمن (شامگاه۲۱ بهمن ) ساعت ۲۱ به مدت ۱۵ دقیقه از ۳۰ مرکز استان و ۴۰۰ شهر  برگزار می‌شود.

به گفته سرهنگ سلیمی در شهر تهران نورافشانی در ۲۲ نقطه طراحی شده که عموما” این نقاط مرتفع و در فضای سبز شهری هستند.

وی به هموطنان توصیه کرد از توقف خودرو و ایجاد سد معبر خودداری کنند و حتی المقدور در نقاط مناسب و یا در حاشیه نقاطی که مراسم نورافشانی اجرا می شود توقف و از مراسم بهره مند شوند.

رئیس پلیس ترافیک شهری خاطرنشان کرد: از ساعت ۰۶:۰۰ روز جمعه ۲۲ بهمن محدودیت کامل اجرای طرح در شهر تهران برگزار می‌شود و به منظور آسایش هموطنان و حضور پرشور در مراسم جشن انقلاب مسیر خودرویی و موتوری ویژه موتورسواران پیش بینی گردیده است.

سلیمی ادامه داد: چنانچه در طول مسیر راهپیمایی خودرو دچار نقص فنی گردید و یا احتمالاً تصادفات جزئی اتفاق افتاد، حتما وسیله نقلیه را به منتهی الیه سمت راست هدایت کنند تا موجب اختلال در عبور و مرور نگردد، پلیس راهنمایی و رانندگی و سایر دستگاه‌های امدادی و امداد خودرو در طول مسیر حضور دارند و در اسرع وقت رسیدگی خواهند کرد.

تمهیدات ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی برای چهل و سومین سالگرد جشن انقلاب اسلامی