شب ایرانی در باشگاه تئاتر زاگرب/ایران امن‌ترین کشور برای گردشگران

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، معرفی همزمان نسخه کرواتی و فارسی کتاب در سرزمین مردمان نجیب که با ذکر خاطرات هروُیه روپچیچ، موسیقیدان، جهانگرد و نویسنده این کتاب از سفرش به ایران همراه بود، در باشگاه تئاتر زاگرب برگزار شد.

شب ایرانی در باشگاه تئاتر زاگرب/ایران امن‌ترین کشور برای گردشگران

خونگرمی، ویژگی برجسته ایرانیان است

هروُیه روپچیچ در این مراسم با اشاره به تبلیغات منفی و خلاف واقع برخی رسانه های غربی در مورد کشورمان، اظهار داشت: سفر من و همسرم به سراسر ایران، بهترین تکذیب برای همه پیش داوری های منفی و دروغ هایی بود که علیه ایران و مردم آن شنیده صورت می گیرد.

وی خونگرمی، مهربانی و میهمان نوازی را ویژگی برجسته همه ایرانیان دانست و افزود: بهترین تولد دوران زندگی ام را کسانی برایم برگزار کردند که حتی یک بار هم آنها را ندیده بودم ولی سخاوتمندانه و با صمیمیت کاری کردند که من و همسرم احساس غریبی نکنیم.

شب ایرانی در باشگاه تئاتر زاگرب/ایران امن‌ترین کشور برای گردشگران

این موسیقیدان و جهانگرد کروات با اشاره به اینکه ایران یکی از دیدنی ترین، امن ترین و بهترین کشورهای جهان برای گردشگران است، ادامه داد: من در حالی از ایران باز می گشتم که مصمم بودم باید دوباره به میان مردم این سرزمین باز گردم.

هرویه روپچیچ همچنین روایت های شیرینی از مراحل مختلف سفر خود به مناطق و شهرهای کشورمان را که با پخش فیلم های مرتبط همراه بود، ارایه داد.

هرویه صادقانه از جادوی نجابت مردم ایران گفت

در این مراسم که پرویز اسماعیلی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کرواسی و دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به همراه تعدادی زیادی از اهل فرهنگ و علاقه مندان به ایران حضور داشتند، علاوه بر نمایش عکس، بخش هایی از سه مستند ساخته شده از این کتاب شامل جلوه هایی از تمدن، تاریخ و هنر کشورمان پخش شد.

سفیر ایران در این مراسم اظهار داشت: ارتباط فرهنگی بین ۲ ملت، جنبه های روابط ۲ کشور از جمله در حوزه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را عمق و گسترش می دهد؛ بنابراین، اهل فرهنگ، هنر و فعالان اجتماعی تاثیر عمیق تر و ماندگارتری در ارتباط بین ملت ها دارند.

وی افزود: هروُیه روپچیچ بهترین مثال در این زمینه است. او با نگاهی ظریف که با سبک زندگی هنرمندانه او صیقل خورده است، جزییاتی را در سفرش دید و با نوشتن ماندگار کرد که بسیاری از گردشگران قادر به دریافت چنین زیبایی هایی از درون یک تمدن تاریخی و یک ملت بزرگ همچنین و انتقال و ارتباط آن با مردم دیگر کشورها مانند کرواسی نیستند.

شب ایرانی در باشگاه تئاتر زاگرب/ایران امن‌ترین کشور برای گردشگران

اسماعیلی ادامه داد: هروُیه صادقانه از جادوی نجابت و مهمان نوازی مردم من گفت و بر اساس یک ضرب المثل ایرانی، نوشته اش چون از دل برآمده، لاجرم بر دل نشسته است. از او متشکرم و خوشحالم در دوره ای که من مسوولیت نمایندگی کشورم را در زاگرب بر عهده دارم، این کتاب خوب علاوه بر انتشار در کرواسی، در ایران هم ترجمه و منتشر شد.

وی با اشاره به حضور دراگان اسکوچیچ در جلسه و رضایت مردم کشورمان از عملکرد وی همچنین موفقیت های تیم ملی فوتبال کشورمان در راه جام جهانی فوتبال، افزود: از طریق هنر، فرهنگ و همچنین ورزش می توان به آسانی و با کمترین هزینه، مردم دو کشور را به هم پیوند داد.خ

کتاب از سرزمین مردمان نجیب به زبان کرواتی توسط انتشارات معتبر VBZ در کرواسی چاپ و به عنوان پرفروش ترین کتاب گردشگری این کشور معرفی شد. این کتاب همچنین به تازگی توسط انتشارات موسسه جام جم در ایران با همکاری سفارت کشورمان در زاگرب چاپ شد و در بازار کتاب ایران در دسترس است.

شب ایرانی در باشگاه تئاتر زاگرب/ایران امن‌ترین کشور برای گردشگران

نسخه اصلی این کتاب به زبان کرواتی که رکورددار فروش آنلاین کتاب در کرواسی شد، روایت مصوری از سفر هروُیه روپچیچ و همسرش است که در ۲ ماه و با موتور سیکلت بیشتر نقاط کشورمان را بازدید و سه قسمت مستند ویدیویی از سفر خود را منتشر کردند.

شب ایرانی در باشگاه تئاتر زاگرب/ایران امن‌ترین کشور برای گردشگران