مصمم به جلوگیری از هرگونه خدشه به جایگاه حقوقی نیروهای مسلح هستیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام و المسلمین پورخاقان در دیدار با سر لشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا به ویژه شهید حسن باقری و تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تأمین امنیت کشور از هیچ کوششی فرو گذاری نکرده و از پاک‌ترین نیروهای مسلح در دنیا هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم در نیروهای مسلح، تقویت جایگاه فرماندهی است و سازمان قضایی با اعتقاد به اینکه شخصیت حقیقی و حقوقی مجرم باید از هم تفکیک شود، در عمل مصمم به جلوگیری از ورود هرگونه خدشه به جایگاه حقوقی نیروهای مسلح بوده است.

پورخاقان افزود: به دلیل تدابیر صورت گرفته در امر پیشگیری از وقوع جرم و علیرغم افزایش تعداد کارکنان نیروهای مسلح، شاهد کاهش روز افزون آمار جرایم بوده‌ایم که حکایت از زحمات شبانه روزی همکاران ما در سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح دارد.

سر لشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، ولادت حضرت علی(ع) و تبریک مجدد انتصاب رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، اظهار داشت: سازمان قضایی در عمل به عنوان بازویی توانمند برای نیروهای مسلح بوده و فرمانده معظم کل قوا در جلسات متعدد بر حفظ و تقویت جایگاه سازمان قضایی تأکید داشته‌اند و به جهت صیانت از نیروهای مسلح، ادامه کار مداوم این سازمان مد نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

وی با اشاره به سخنان فرمانده معظم کل قوا و دیدگاه ایشان نسبت به جایگاه مهم و اساسی سازمان قضایی نیروهای مسلح، افزود: رسیدگی تخصصی به پرونده‌ها و شناخت کافی این سازمان نسبت به نیروهای مسلح باعث حفظ شأن و جایگاه نیروهای مسلح شده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: در همه دوره‌ها رابطه سازمان قضایی و نیروهای مسلح بسیار خوب بوده و این امر در چند سال اخیر کاملاً مشهود است.

وی با اشاره به اهمیت پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح، افزود: آموزش و پیشگیری آن قدر مهم است که در بیشتر جلسات ستاد کل نیروهای مسلح آن را با تأکید در دستور کار خود قرار داده است.

براساس این گزارش، در این جلسه  ابراهیم مهرانفر، معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان قضایی نیز برخی از مسائل میان این سازمان و ستاد کل نیروهای مسلح را مطرح کردکه سرلشکر باقری دستورات لازم را در مورد آن صادر کرد.

مصمم به جلوگیری از هرگونه خدشه به جایگاه حقوقی نیروهای مسلح هستیم