اعضای هیات امنای خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب شدند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش عصر یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در احکامی جداگانه علی اکبر اشعری، محسن پرویز، محسن مومنی‌شریف، عادل پیغامی، علیرضا قزوه، محمدرضا محمدخانی، مریم جدلی، علی‌محمد مودب، سیدمحمود اسلامی، علی رمضانی و یاسر احمدوند را به عنوان اعضای جدید هیات امنای موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب کرد.

در متن حکم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به اعضای جدید این موسسه آمده است: «نظر به مراتب علمی و سوابق ارزشمند فرهنگی جناب­عالی، به استناد ماده ۱۰ اساسنامه موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، به موجب این حکم به مدت سه سال به عنوان «عضو هیأت امنای موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران» منصوب می ­شوید.

 در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی با حضور موثر و فعال، به رشد فرهنگی جامعه در مسیر شکوفایی استعدادها و گسترش معنویت و دانش یاری رسانید و با بهره­ گرفتن از توان و ظرفیت داخل و بیرون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تحقق اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی موفق و موید باشید.

ضرروت دارد هیئت امنا به عنوان رکن سیاست­گذاری موسسه با اتخاذ سیاست­ هایی در احیاء و تسهیل­ گری نشر حرفه ­ای و کتاب، تحول اقتصاد فرهنگ در چارچوب مأموریت­‌ها، آراستن و تجهیز مؤسسه به فن­آوری نو و نوآورانه، چابک ­سازی اداری و تشکیلاتی کوشا باشد. همچنین انتظار می­‌رود با در پیش گرفتن رفتار همدلانه با اهالی فرهنگ و ادبیات، موسسه‌ای درخور برای تبدیل ایده ­ها به حقیقت بنا شود.

 امید است با اتکال به خداوند متعال و حضور موثر و راهگشای تان و همکاری سایر اعضای محترم هیأت امنا، تحقق این اهداف به گونه­ ای مطلوب فراهم شود.»

اعضای هیات امنای خانه کتاب و ادبیات ایران منصوب شدند