منطق ائمه(ع) را به سراسر دنیا برسانیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از مجمع جهانی اهل بیت (ع) آیت‌الله رضا رمضانی در دیدار با رئیس سازمان علمای امامیه شینگن به لزوم درک صحیح مکتب اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: فرهنگ اهل بیت(ع) هر جا شناخته شود، مشتاق و علاقمند پیدا می کند، امام رضا (ع) فرمود فإن الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتبعونا اگر مردم خوبی ها سخنان ما را بدانند از ما پیروی می کنند و شما مبلغان دینی مشمول دعای امام رضا(ع) هستید که فرمود خدا بنده ای را رحمت کند که امر ما را زنده نگه می دارد و  احیای امر اهل بیت(ع) زنده نگه داشتن و ترویج معارف ایشان است.

وی افزود: مردم ایران از برخی مشکلات گله دارند اما به خط امام و انقلاب واقعا پایبند هستند و پایبندی مردم به ارزش های انقلاب را در حضور با شکوه اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، همگان شاهد بودیم. ما به آینده بسیار امیدوار هستیم. فشارها علیه انقلاب طبیعی است. چون ایران اسلامی آرمان های بزرگی دارد و کار بزرگی انجام می دهد و اگر در صدر اسلام مشکلات شعب ابی طالب وجود نداشت، مسلمانان پخته نمی شدند.

رمضانی با اشاره به فعالیت های مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: این مجمع به فعالیت‌های خود با قوت ادامه می‌دهد. دانشگاه بین المللی اهل بیت(ع) از ۹ رشته به ۱۵ رشته ارتقاء یافته و حضور ملیت ها و دانشجویان در آن توسعه پیدا کرده است. همچنین در دوره دکتری چهار رشته داریم. شبکه ثقلین با ۱۸ میلیون مخاطب، فعالیت های خود را دنبال می کند. ویکی شیعه نیز به بیش از ۱۰ زبان و با داشتن ۲۵۰۰۰ مقاله علمی در حال فعالیت است. همچنین خبرگزاری ابنا به ۲۵ زبان فعال است و با مبلغان زیادی در سراسر دنیا ارتباط داریم.

حجت الاسلام سید شمشاد حسین رضوی رئیس سازمان علمای امامیه شینگن، گزارشی از فعالیت های مرکز توحید اسلامی در نروژ را ارائه کرد و به برگزاری مراسم های دینی و اعتکاف، ترجمه کتاب های اسلامی، انتشار مجلات و کتاب هایی برای رده های سنی مختلف و ارائه خدمات دینی در این مرکز اشاره کرد.

لزوم حضور روحانیون آشنا با فضای بین‌الملل در نروژ، ضرورت برطرف کردن مشکلات مراکز اسلامی و اهتمام مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای حمایت از مبلغان شیعه اروپا بخشی از دغدغه‌های حجت الاسلام رضوی بود که به اطلاع دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) رساند.

رمضانی از حجت الاسلام رضوی به عنوان یکی از تربیت یافتگان مکتب امام (ره) و رهبری یاد کرد که به همراه فرزندان و خانواده خود در اروپا برای مکتب و پیروان اهل بیت(ع) تلاش‌های فراوانی دارد و خود را برای خدمت به پیروان اهل بیت(ع) وقف کرده است.

منطق ائمه(ع) را به سراسر دنیا برسانیم