مراکز فرهنگی کشور به بانوان خدمات رایگان می‌دهند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، عاطفه خادمی مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از ارائه خدمات کلیه مراکز فرهنگی و هنری وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور به مناسبت روز زن به‌صورت رایگان خبر داد.

وی افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته همچنین کلیه کتابخانه های عمومی کشور نیز در این روز از بانوان متقاضی به صورت رایگان ثبت نام خواهند کرد.

مشاور اجتماعی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از تقدیر ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از زینت‌السادات امامی پیشکسوت هنرهای تجسمی کشور خبر داد و افزود: این هنرمند پیشکسوت که شاهکار هنری معراج توسط وی در قالب هنر سوخت خلق شده است؛ یکی از زنان پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی است که در حوزه خلق آثار معنا گرا در هنرهای تجسمی سابقه طولانی دارد.

خادمی با اشاره به این‌که برنامه‌های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه حمایت از بانوان هنرمند عرصه فرهنگ و هنر، نگاهی جامع راهبردی، تحقق گرا و بر اساس سیاست‌های دولت سیزدهم دارد، گفت: در برنامه‌های آتی این وزارتخانه نقش زنان عرصه فرهنگ و هنر با توجه به جایگاه اجتماعی و نقش آفرینی آنان؛ بر مبنای اصل خانواده محوری در سیاستگذاری ها و اقدامات اجرایی مورد تاکید خواهد بود.

وی در ادامه گفت: در این‌وزارتخانه اهتمام ویژه‌ای به حوزه زنان و خانواده در برنامه‌های تحولی وزارتخانه خواهد شد و در این‌زمینه فعال‌سازی ظرفیت بانوان عرصه فرهنگ و هنر به‌صورت تخصصی و در سطح ملی مورد نظر است که کم و کیف آن در آینده اعلام خواهد شد.

در ادامه برنامه‌های این هفته وزارتخانه، برگزاری برنامه مرشد خوانی و نقالی خوانی در وصف حضرت زهرا (س) و اجرای تئاتر مناسبی در پهنه تئاتر شهر نیز همزمان با روز زن برگزار خواهد شد. دیدار وزیر فرهنگ با زنان نخبه عرصه فرهنگ و هنر در قالب ضیافت شام از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده برای از سوی این وزارتخانه در این هفته است.

پیش از این وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از ارائه تسهیلات ویژه به مناسبت هفته بزرگداشت زن خبر داده بود که بر این اساس به کتاب‌هایی که با موضوعات زندگی و شخصیت حضرت فاطمه (س)، مقام شامخ زن، مادران و همسران شهدای گرانقدر و زنان ایثارگر، عرضه شده اند تا دو برابر سقف یارانه پرداخت می‌شوند.

مراکز فرهنگی کشور به بانوان خدمات رایگان می‌دهند