تأکید بر«رویکرد تربیتی» در نهضت راه‌اندازی جلسات قرآنی خانگی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام صادق عیدی «مسئول اجرایی طرح نورالثقلین در سازمان تبلیغات اسلامی» با اشاره به اجرای این طرح اظهار داشت: طرح «نورالثقلین» از دو سال پیش در کشور مطرح شد و بخشی از آن نیز اجرا شد اما با شیوع کرونا در حد توجیه عوامل اجرایی در استان‌ها متوقف شد و از هفت ماه پیش دوباره با یک نگاه ویژه‌راه اندازی شد.

وی ادامه داد: برای آغاز نهضت قرآنی «نورالثقلین» یا نهضت راه‌اندازی جلسات قرآنی خانگی در کشور، در گام اول به شناسایی مدرسان پرداختیم و در همین راستا نیز از هر استان مدرسانی انتخاب شدند و دوره آموزشی آنان با حضور ۴۰۰ نفر برگزار شد. در گام دوم، شناسایی و رصد مؤسسات قرآنی انجام گرفت که آیا توانایی راه‌اندازی جلسات خانگی قرآن در مناطق خود رادارند یا خیر؟

حجت‌الاسلام عیدی بابیان اینکه از یک ماه پیش سفرهای استانی در این زمینه آغاز شد و از سفر به استان خوزستان در هفته گذشته و سرکشی به مؤسسات شهرهای اهواز، شوش، اندیمشک، خرمشهر و آبادان خبر داد.

وی با تأکید بر اینکه این طرح از ماه رمضان سال ۱۴۰۱ در کشور اجرایی خواهد شد افزود: نگاه ما در طرح «نورالثقلین» با جلسات مرسوم که معمولاً جلسات قرائت قرآن و رفع اشکال است متفاوت است. این در حالی است که تأکید ما در این طرح توجه به «رویکرد تربیتی» است.

مدیرکل ساختارهای تربیت قرآنی سازمان دارالقرآن الکریم در پایان ضمن ابراز امیدواری درزمینه گسترش این طرح از پیگیری این طرح توسط ادارات امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان‌ها خبر داد.

تأکید بر«رویکرد تربیتی» در نهضت راه‌اندازی جلسات قرآنی خانگی