محسن و مژده میزبان گالری‌گردان پایتخت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، این هفته گالری گردان در ۲۷ نمایشگاه گروهی شانس بازدید از آثار هنرمندان سرشناسی چون اردشیر محصص، منیر فرمانفرمائیان، پرویز تناولی، مکرمه قنبری و آثار هنرمندان جوان و جویای نامی چون وحید آرین و اشکان صادقی را خواهند داشت و به ۲۷ نمایشگاه انفرادی از هنرمندانی چون علی روستائیان فرد، نسترن صفائی و مریم زندی دعوت هستند. در ادامه جزئیات هر یک از نمایشگاه‌های این هفته را مرور می‌کنیم:

آمود در گالری اُ

نمایشگاه انفرادی علی روستائیان فرد به نام آمود از جمعه ۶ تا دوشنبه ۲۳ اسفند در گالری اُ به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی اول برگزار می‌شود و بازدید از آن همه روز از ساعت ۱۲ تا ۲۰ (به استثناء روزهای شنبه و یکشنبه) ممکن است.

سِیر در گالری اِچ

نمایشگاه گروهی نقاشی سیر با گردآوری محمد قربانی از جمعه ۶ تا جمعه ۲۰ اسفند در گالری اِچ به نشانی خیابان شریعتی ، روبروی دولت ، کوچه میرزا تاراج ، پلاک ۱۰ برگزار خواهد شد و هر روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امکان بازدید از آن وجود دارد.

افسانه وارثان سرنوشت در گالری +۲

افسانه وارثان سرنوشت که یک نمایشگاه انفرادی از آثار امین منتظری است، از ۶ تا ۲۰ اسفند در گالری +۲ به نشانی خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۸، طبقه‌ی دوم برگزار می‌شود. ساعت بازدید از این نمایشگاه به بازه زمانی ۱۱ تا ۱۹ محدود خواهد بود.

کناره در گالری زیرزمین دستان

نمایشگاه انفرادی بهمن محمدی تحت عنوان کناره از جمعه این هفته (۶ اسفند) در گاری زیرزمین دستان به آدرس خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ افتتاح شده و تا جمعه ۲۰ اسفند به جز یکشنبه ها و دوشنبه ها همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

باغ رویاها در گالری سو

نمایشگاه گروهی باغ رویاها با آثار هنرمندانی چون اشکان صادقی، کوروش شیشه گران، شاهین انتظامی و عرفان ابوطالبی از جمعه ۶ اسفند در گالری سو به نشانی خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ افتتاح می‌شود و تا دوشنبه ۲۳ اسفند هر روز به جز شنبه‌ها پذیرای بازدیدکنندگان است.

باغ بی اکنون در نگارخانه نگر

نمایشگاه انفرادی مانی مهرزاد با عنوان باغ بی اکنون از جمعه ۶ اسفند تا شنبه ۲۱ اسفند در نگارخانه نگر به آدرس زیر پل کریمخان، بعد از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول برپا می‌شود و علاقه‌مندان همه روزه به جز شنبه‌ها می‌توانند از ساعت ۱۲ تا ۲۰ به تماشای آثار آن بپردازند.

آرشیو ۲ در گالری آرتیبیشن

گالری آرتیبیشن به نشانی خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد،نرسیده به همت، گل نبی(غرب)،میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ از ۶ تا ۲۰ اسفند میزبان یک نمایشگاه گروهی از منتخبی از آثار نقاشی/ طراحی/ چاپ با عنوان آرشیو ۲ است.

منتخبی از آثار «مدرن» مجموعه‌ی لعل در گالری اُ

نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندانی چون بیژن صفاری، اردشیر محصص، منیر فرمانفرمائیان، منوچهر یکتایی و پرویز تناولی با عنوان منتخبی از آثار «مدرن» مجموعه‌ی لعل از جمعه ۶ اسفند در گالری اُ به آدرس خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی دوم برپا می‌شود و بازدید از آن تا روز دوشنبه، ۲۳ اسفند همه روزه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ برای عموم آزاد است.  

بازخوانی در گالری والی

نمایشگاه گروهی گالری والی با آثاری از عاطفه ترمشیر، مریم حسین، آرش علیمحمدی، افسانه بابایی تفتی، نگین شعله ور و مینو مافی از ۶ تا ۱۷ اسفند در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ برگزار می شود و درهای آن همه روزه به جز شنبه‌ها به روی بازدیدکنندگان باز خواهد بود.

غریب‌ها در گالری آتبین

گالری آتبین واقع در خیابان ولی عصر قبل از چهارراه پارک وی کوچه خاکزاد پلاک ۴۲ از ۶ تا ۲۰ اسفند میزبان نمایشگاه انفرادی نقاشی شهره امیراحمدی با عنوان غریب‌ها خواهد بود و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ از آن بازدید کنند.

چهل سالگی در گالری کاما

نمایشگاه گروهی کاما از روز جمعه ۶ تا ۱۱ اسفند با نمایش آثار هنرمندانی چون سعید نقاشیان، علی صوفی، شقایق شیرازی، باربد یزدانی و نیره حسن پور در گالری کاما به نشانی خیابان پاسداران، خیابان گلستان دهم، پلاک ۴۴، ساختمان فرین، طبقه دوم برگزار می‌شود.

این نستعلیق نیست در گالری شکوه

نمایشگاه انفرادی مهدی فریمانی تحت عنوان این نستعلیق نیست از جمعه ۶ اسفند تا دوشنبه ۱۶ اسفند هر روز به جز روزهای پنجشنبه و تعطیلات رسمی در گالری شکوه به نشانی فرمانیه.بلوار شهید اندرزگو.خیابان سلیمی شمالی.کوچه امیر نوری.پلاک ۱۹، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

آخرین اتفاق ۱۴۰۰ در گالری مژده

نمایشگاه گروهی آخرین اتفاق ۱۴۰۰ با نمایش آثار متنوعی از حدود ۵۰ هنرمند از چهار نسل هنر ایران از ۶ تا ۱۷ اسفند در گالری مژده واقع در سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ یک برپا می‌شود و هر روز به استثناء روزهای شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

محسن و مژده میزبان گالری‌گردان پایتخت

عالیجناب طبیعت در گالری عصر

گالری عصر واقع در میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ از ۶ تا ۲۰ اسفند میزبان نمایشگاه گروهی عالیجناب طبیعت از آثار محمد ابراهیم جعفری، علی ذاکری، رضوان صادق زاده، یعقوب عمامه پیچ، علی گلستانه، ساسان نصیری و احمد وکیلی خواهد بود.

امید در گالری نگاه

نمایشگاه گروهی امید از آثار ۳۰ هنرمند از ۶ تا ۱۸ اسفند در گالری نگاه به نشانی خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)،خیابان غفاری،شماره ۶۴ برپا می‌شود و بازدید از آن هر روز هفته به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۱۸ برای عموم آزاد است.

طبیعت در نگاه معاصر در گالری ژاله

نمایشگاه گروهی طبیعت در نگاه معاصر با نمایش آثار هنرمندانی چون شیرین آزادی، الهه رمضانی و صلاح حسنی از ۶ تا ۲۰ اسفند در گالری ژاله واقع در خیابان سمیه،بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک ۴ برگزار می‌شود و به جز شنبه ها هر روز از ساعت ۱۳ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.

این مداد، رنگیست در گالری جاوید

نمایشگاه گروهی این مداد، رنگیست از ۶ تا ۲۰ اسفند در گالری جاوید به نشانی میدان فاطمی،خیابان جویبار،خیابان زرتشت غربی کوچه یزدان،پلاک ۱۷، واحد۱، برپا می‌شود.

فصل آخر در گالری لیام

نمایشگاه گروهی نقاشی، حجم، عکس فصل آخر از جمعه ۶ تا شنبه ۲۱ اسفند در گالری لیام به نشانی خیابان فتحی شقاقی، بین خیابان کاج و میدان سلماس، پلاک ۱۱۸ ، طبقه اول برگزار می‌شود.

آثار حسین والامنش در گالری دیدار

نمایشگاه انفرادی آثار حسین والامنش از جمعه ۶ اسفند تا سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ در گالری دیدار به آدرس خیابان مفتح جنوبی، کوچه ی مبینی، پلاک ۱۰ برگزار می‌شود.

جایی برای ایستادن در گالری ملک

یک نمایشگاه گروهی حجم با عنوان جایی برای ایستادن با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمعه ۶ اسفند تا جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ در گالری ملک واقع در خیابان انقلاب٫ نرسیده به میدان فردوسی٫ بین فرصت و آذرنوش٫ پلاک ۵۵۱ طبقه همکف، برپا می‌شود و هر روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۵ تا ۱۹ میزبان بازدیدکنندگان است.

هویت پنهان در گالری ابتدا

گالری ابتدا به نشانی خیابان ولیعصر – بالاتر از میدان ولیعصر – کوچه فرخی – پلاک ۳۵ از جمعه ۶ تا چهارشنبه ۱۱ اسفند میزبان نمایشگاه گروهی هویت پنهان از آثار هنری اعظم مدائن زاده کرمانی، سمیه ناصری و مهدیه رخشان خواهد بود.  

آینه در آینه در موزه هنرهای معاصر تهران

نمایشگاه گروهی آینه در آینه با آثاری از ایوب امدادیان، هانیبال الخاص، نیلوفر قادری‌نژاد ، کاظم‌ چلیپا، حبیب‌ا… صادقی، سیروس مقدم‌، پروانه اعتمادی، اردشیر محصص، بهمن محصص، علی‌اکبر صادقی، وحید تاج‌فر، مسعود سعدالدین، منوچهر صفرزاده، حسین خسروجردی، ایرج اسکندری و…  تا یکشنبه ۸ اسفند در موزه هنرهای معاصر تهران به نشانی خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله، موزه هنرهای معاصر برپاست و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۷ از آن بازدید کنند.

پشت پرده زنبوری در گالری شیرین

نمایشگاه گروهی پشت پرده زنبوری با آثار هنرمندانی چون وحید آرین، معین شافعی، کیوان عسگری، مونا حسین زاده، دلارام فغانی، طلا درنگی و شیرین بابازاده که از جمعه ۲۹ بهمن در گالری شیرین افتتاح شده، تا سه شنبه ۲۳ فروردین سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت و علاقمندان هر روزه به جز دوشنبه‌ها می‌توانند از ساعت ۱۱ تا ۱۹ از آن بازدید کنند.

محسن و مژده میزبان گالری‌گردان پایتخت

قرمز مثل اتاق در گالری هما

نمایشگاه انفرادی مسعود اصلانی به نام قرمز مثل اتاق تا دوشنبه ۹ اسفند در گالری هما به آدرس تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک برپاست و هر روز از ساعت ۱۱ تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

با دوازده سال تاخیر در گالری طراحان آزاد

نمایشگاه انفرادی محمود بخشی با عنوان با دوازده سال تاخیر که از روز ۲۹ بهمن افتتاح شد، تا سه شنبه ۱۰ اسفند ادامه خواهد داشت و به جز روزهای پنجشنبه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ می‌توان در آدرس خیابان ولیعصر (عج)، خیابان فتحی شقاقی، میدان سلماس، پلاک ۵ از آن بازدید کرد.

بر اساس اتفاقات واقعی در گالری پروژه آران

نمایشگاه انفرادی نسترن صفائی به نام براساس اتفاقات واقعی تا جمعه ۶ اسفند در گالری پروژه آران به آدرس خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۳ تا ۱۸ از آن بازدید کنند.

مواجهه در گالری تالار این/جا

نمایشگاه انفرادی مواجهه در گالری تالار این/جا به نشانی ﺧﯾﺎﺑﺎن کریمخان‌زند، خیابان میرزای‌شیرازی، شماره ۹۵، تا دوشنبه ۹ اسفند آثار شهره حقیقی را به نمایش گذاشته است. بازدید از این نمایشگاه همه روزه به جز روزهای شنبه برای عموم آزاد است.  

هشتمین نمایش سالانه‌ی آوت سایدر آرت در گالری محسن

نمایشگاه گروهی هشتمین نمایش سالانه‌ی آوت سایدر آرت با نمایش آثار هنرمندانی چون مکرمه قنبری، عباس محمدی، فاطمه علیشاه، محسن عسگریان و بابک شریعی تا سه شنبه ۱۰ اسفند در گالری محسن به آدرس ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک ۴۲ ادامه خواهد داشت و از ساعت ۱۲ تا ۲۰ امکان بازدید از آن وجود دارد.

آفانتازیا در گالری راه ابریشم

نمایشگاه انفرادی آفانتازیا از آثار مینا برومند از ۱۵ بهمن در گالری ابریشم افتتاح شده و تا یکشنبه ۱۵ اسفند ادامه دارد. بازدید آنلاین از این نمایشگاه ممکن است.

ماده اصلی در گالری آ

نمایشگاه گروهی ماده اصلی که به کوشش محمد موسوی حق گردآوری شده تا دوشنبه ۹ اسفند در گالری آ به آدرس خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک ۷ برقرار است و به جز روزهای شنبه همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

آثار شیشه‌ای مریم زندی در گالری گلستان

نمایشگاه انفرادی آثار شیشه‌ای مریم زندی از جمعه این هفته تا ۱۸ اسفند در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴، برگزار می‌شود و علاقه مندان می‌توانند همه روزه (به استثنای پنجشنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از آن بازدید کنند.

سادگی در پیچیدگی در گالری شیرین

نمایشگاه انفرادی منصور نصرت نظامی که از جمعه ۲۹ بهمن در گالری شیرین به آدرس خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ی سیزدهم، پلاک۵ افتتاح شده، تا سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

جان در گالری دلگشا

نمایشگاه انفرادی چیدمان جان از آثار رعنا دهقان تا جمعه ۶ اسفند در گالری دلگشا به نشانی خیابان مفتح جنوبی، خیابان سمیه، نبش رامسر، پلاک ۶۳ برپاست.

بعد از هند در نگارخانه هور

نمایشگاه انفرادی احمد نصرالله با عنوان بعد از هند تا چهارشنبه ۱۸ اسفند در نگارخانه هور واقع در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ برپاست و جز شنبه‌ها همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ امکان بازدید از آن وجود دارد.  

کاغذ: میدان مکاشفه در گالری باوان

نمایشگاه گروهی کاغذ: میدان مکاشفه تا دوشنبه ۲۳ اسفند آثار هنرمندانی چون مریم اسپندی، شیده تامی، ترلان تبار، مجتبی امینی و شیما فراهانی را در گالری باوان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک ۷ به نمایش می‌گذارد.

لایه‌های پنهان در گالری ساربان

نمایشگاه انفرادی عبدالحمید پازکی با عنوان لایه‌های پنهان تا دوشنبه ۹ اسفند در گالری ساربان به نشانی خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰، طبقه اول، برگزار می‌شود و از ساعت ۱۶ تا ۲۰ میزبان بازدیدکنندگان است..

بازیابی در گالری نیان

نمایشگاه انفرادی پریوش گنجی تحت عنوان بازیابی تا جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ در گالری نیان به آدرس میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵، برقرار بوده و ساعت بازدید از آن به ۱۴ تا ۱۹ محدود است.

تذکره‌ای کوتاه در باب احوالات در برزخ نشستن در گالری شریف

نمایشگاه انفرادی فاطمه سادات با عنوان تذکره‌ای کوتاه در باب احوالات در برزخ نشستن تا جمعه ۶ اسفند در گالری شریف به نشانی میدان قدس ، خیابان شریعتی ،کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱، برپا خواهد بود.

مزامیر در نگارخانه سهراب

نمایشگاه انفرادی فیروزه بختیاری به اسم مزامیر تا سه شنبه ۱۰ اسفند در نگارخانه سهراب به آدرس خیابان سمیه، قبل از رامسر،شماره ۱۴۲، ادامه دارد و به جز یکشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ می‌توان از آن بازدید کرد.

عذر طاوس در ساختمان کندوان

نمایشگاه انفرادی آثار حمید شمس به نام عذر طاوس تا جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ در ساختمان کندوان واقع در خیابان حافظ ، خیابان غزالی ، پلاک ۱۷، برپاست.

آمانس در نگارخانه علیها

نگارخانه علیها به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به میدان قدس، کوچه ماهروزاده، کوچه رمضانیان، ابتدای کوچه احمدی مقدم (ایزد)، پلاک ۳۱، طبقه اول تا دوشنبه ۹ اسفند میزبان نمایشگاه انفرادی نیلوفر حیدری به نام آمانس خواهد بود و همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.  

محسن و مژده میزبان گالری‌گردان پایتخت

بازنگری در گالری ریشه ۲۹

گالری ریشه ۲۹ واقع در محله الهیه، خیابان آقابزرگی، روبه روی بانک آینده، جنب بانک خاورمیانه، پلاک ۳۱، تا چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ میزبان نمایشگاه گروهی ریشه ۲۹ از آثار سهند حسامیان، علی خطایی ایلخچی، محسن رافعی، بنفشه احمدزاده، محمود محرومی، مهدی رنگچی، مژگان ملاحسینی و محمدرضا پورکمالی خواهد بود که بازدید عموم از آن هر روز به جز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۲ آزاد است.

ستون بی انتها در گالری شیدایی

نمایشگاه گروهی ستون بی انتها از آثار ۱۳ هنرمند تا ۲۰ اسفند در گالری شیدایی به آدرس میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبروی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد ۱، برقرار است.

بازگشت از ماندن در گالری آوای هنر

نمایشگاه گروهی بازگشت از ماندن با نمایش آثار هنرمندانی چون سامانتا ثابت نیا، حوری باقری، مهسا شمشیان و شقایق سعیدی تا دوشنبه ۹ اسفند در گالری آوای هنر واقع در خیابان فرشته، خیابان بوسنی و هرزگوین، بن بست پناهی، پلاک۱، ادامه دارد.

پنجره‌ها در نگارخانه نقش جهان

هنردوستان تا ساعت ۱۹ امروز (پنجشنبه، ۵ اسفند) می‌توانند از نمایشگاه گروهی پنجره‌ها از آثار هنرمندانی چون میترا ترمه ای، الهه رستمی و مریم مستوفی در نگارخانه نقش جهان به نشانی نیاوران، از میدان یاسر یه سمت تجریش، کوچه همایون‌فر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت‌الله محمودی، پلاک ۹، بازدید کنند.

نهان (فصل۱) در گالری اِو

نمایشگاه انفرادی علیرضا چیتایی به نام نهان که از ۲۹ بهمن افتتاح شده بود، تا جمعه ۱۳ اسفند در گالری اِو به نشانی خیابان کریم خان زند. خیابان خردمند شمالی . کوچه اعرابی ۳ . پلاک ۵ . طبقه همکف و اول برقرار است و علاقه‌مندان همه روزه به استثنای روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۹ می‌توانند از آن بازدید کنند.

نقش محال در موزه هنرهای دینی امام علی

نمایشگاه گروهی نقش محال تا پنجشنبه ۲۶ اسفند در موزه هنرهای دینی امام علی به آدرس خیابان حضرت ولی عصر (عج) ، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، ادامه دارد و بازدید از آن هر روزه از ساعت ۹ تا ۱۴:۳۰ ممکن است.

مقاومت واپسگرا در بنیاد یاسی

نمایشگاه گروهی مقاومت واپسگرا که توسط گردآوری شده لئو گای دنارسی گردآوری شده تا دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ در بنیاد یاسی به نشانی سعادت‌آباد، خیابان اوین، بعد از چهارراه فراز، کوچه پیربسطامی، بن‌بست پویا، پلاک ۲، برپاست و هر روز به جز شنبه‌ها و یکشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ می‌توان از آن بازدید کرد.

چل تاس در بنیاد ایرج زند

نمایشگاه انفرادی حمید قوی پنجه به اسم چل تاس تا شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در بنیاد ایرج زند واقع در خیابان خردمند جنوبی ، بن بست وحدتی منش، پلاک دو میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

آثار سید امین باقری

نمایشگاه انفرادی آثار سید محمد باقری تا یکشنبه ۸ اسفند به صورت آنلاین در گالری آب/انبار برپاست.

محسن و مژده میزبان گالری‌گردان پایتخت