انسان محوری دینی و نسبت آن با محیط زیست در سوره بررسی می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، بیست و دومین قسمت برنامه تلویزیونی سوره به موضوع «انسان محوری دینی و نسبت آن با محیط زیست» اختصاص دارد.

میهمان این قسمت از برنامه مسعود شاورانی عضو هیئت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی است.

در بخشی از سرمقاله این قسمت از برنامه آمده است: نگرش اسلام به محیط زیست از جمله مقالات و آثار منتشر شده توسط اوست که در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است. بخشی از سرمقاله: انسان معاصر در رأس دشواری‌های زیستن خود، با بحران محیط زیست روبه‌روست. مرگ فزاینده جنگل‌ها، نابودی گونه‌های مختلف حیوانات، گرم شدن زمین، آلودگی‌های ناشی از تشعشعات اتمی فهرستی نگران کننده از معضلات زیست‌محیطی در جهان کنونی است. همواره متهم اصلی در ایجاد فاجعه و بحران «انسان» بوده است. در میان متهمان تخریب محیط زیست، ادیان نیز از حملات و نقدها در امان نبوده‌اند. لین وایت جونیور بارسنگین گناه فاجعه‌ی زیست‌محیطی جهان را بر دوش مسیحیت غربی دانست. نقد او تنها به مسیحیت غربی محدود نماند. در این میان دین اسلام و مسلمانان نیز به بهانه‌ی باور به آموزۀ خلیفةاللهی انسان از این حملات بی‌نصیب نماندند.

بیست و دومین قسمت برنامه تلویزیونی سوره سه‌شنبه، پنجم بهمن ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود و بازپخش آن شنبه نهم بهمن ماه ساعت ۱۴ است.

برنامه تلویزیونی «سوره»، با سردبیری و اجرای مسعود دیانی و تهیه کنندگی مرتضی روحانی سه شنبه شب ها ساعت ۲۲ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

انسان محوری دینی و نسبت آن با محیط زیست در سوره بررسی می‌شود