آموزش آنلاین قرآن به رشته‌های مصوب مشاغل خانگی وزارت کار پیوست

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور گفت: بر اساس پیگیری‌های اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت از ۸ ماه قبل و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی با معاونت توسعه کارآفرینی و اشتعال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، شغل معلمی و آموزش آنلاین قرآن کریم، مورد تصویب این معاونت قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به ابلاغیه شماره ۲۱۹۹۸، مورخ ۰۲/‏۱۱/‏۱۴۰۰‬ معاونت توسعه کارآفرینی و اشتعال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، به مدیران کل تعاون و رفاه اجتماعی، استان‌ها، و نیز ابلاغیه شماره ۲۱۵۰۱۵ مورخ ۲۷ دی ماه ۱۴۰۰، این معاونت به جناب آقای برقراری، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر، از این پس معلمین قرآن می‌توانند از مزایای این صندوق بیمه بهره مند خواهند شد.

به گفته مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، در نامه معاونت توسعه کارآفرینی و اشتعال تاکید شده که فرایند اجرایی این مهم از طریق اتحادیه‌های کشوری و استانی انجام خواهد شد و تفاهم نامه اتحادیه کشوری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر نیز در ایام الله دهه فجر امضا خواهد شد.

انجم‌شعاع تصریح کرد: با توجه به ضرورت توسعه فعالیت‌های قرآنی و به ویژه تربیت ۱۰ میلیون حافظ، برابر ابلاغیه‌های اجرایی که به استان‌ها اعلام خواهد شد، تمامی حافظین ۳ جز و بالاتر که توانایی تربیت حداقل ۵ نفر حافظ را به صورت آنلاین داشته باشند نیز می‌توانند از مزایای این بیمه برخوردار شوند.

وی عنوان کرد: از مهمترین ویژگی‌های این بیمه می‌توان به بهره‌مندی افراد از بیمه بازنشستگی، از کار افتادگی کلی و مستمری بازماندگان اشاره کرد که طی آن افراد با پرداخت حداقل حق بیمه می‌توانند از این خدمات بهره مند شوند.

مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با بیان اینکه ضعف‌هایی در بخش بیمه درمانی این نوع بیمه وجود دارد که در آینده با رایزنی‌های بعدی از طرق دیگر همچون بیمه سلامت قابل حل خواهد بود. اما آنچه برای معلمین ما با توجه به اینکه حدود ۱۵ هزار معلم و مروج قرآن، در صف بیمه مانده‌اند اهمیت دارد این است که با اهتمام وزارت کار برای رفع مشکل بیمه قرآنیان، بی تردید اگر بخشی از معلمین ما توانایی استفاده و بهره‌مندی از سایر بیمه‌ها را داشته باشند، با قطع این بیمه، سوابق آنها به بیمه بعدی قابل انتقال خواهد بود.

وی در پایان گفت: با تصویب شغل آموزش آنلاین قرآن کریم، در ستاد مشاغل خانگی وزارت کار گامی اثربخش در جهت اشتعال‌زایی و نیز توسعه فعالیت‌های قرآنی و بیمه معلمان قرآن برداشته خواهد شد. هیئت مدیره اتحادیه کشوری ضمن تقدیر از همه کارشناسانی که ما را در این موضوع راهنمایی کردند، بر خود فرض می‌داند که گام‌های بیشتری را جهت حل مشکلات عمومی مؤسسات و معلمین قرآن بردارد.

آموزش آنلاین قرآن به رشته‌های مصوب مشاغل خانگی وزارت کار پیوست