تاریخ مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی تغییر کرد

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، فدراسیون والیبال اعلام کرد بر اساس تقویم اعلام شده ازسوی فدراسیون جهانی والیبال و کنفدراسیون والیبال آسیا، تیم ملی والیبال ایران در سال آینده در سه رویداد مهم لیگ ملت‌ها، مسابقات قهرمانی مردان جهان و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین حضور پیدا خواهد کرد.

پیش از این قرار بود مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از ۱۹ تا ۳۱ شهریورماه برگزار شود که دو روز شروع (۱۹ و ۲۰ شهریور) این مسابقات همزمان با دو روز پایانی قهرمانی مردان جهان در روسیه بود.

محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در اجلاس آسیای مرکزی به رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا پیشنهاد داد با توجه به این تداخل زمانی دو مسابقه قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی، تاریخ برگزاری مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی تغییر کند که ریتا سوبوو، رئیس کنفدراسیون والیبال آسیا قول پیگیری این موضوع را داد و پس از پیگیری‌ها و مذاکرات داورزنی با مسئولان مربوطه کنفدراسیون والیبال آسیا، شانریت مدیر اجرایی کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه‌ای به داورزنی اعلام کرد که مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از ۲۶ شهریور تا سوم مهر برگزار خواهد شد.

بدین ترتیب مردان والیبال ایران در سال ۱۴۰۱ از ۱۷ خرداد تا ۱۹ تیرماه در مرحله مقدماتی و در صورت صعود در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۲ حضور خواهند یافت.

تیم ملی والیبال ایران پس از لیگ ملت‌ها در صورت نهایی شدن حضور ایران در جام واگنر (۲۷ تا ۲۹ مردادماه) به لهستان سفر خواهد کرد و سپس در مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان (چهارم تا بیستم شهریورماه) در روسیه شرکت می‌کند.

شش روز پس از فینال قهرمانی مردان جهان، مسابقات والیبال مردان بازی‌های آسیایی از ۲۶ شهریور آغاز خواهد شد که با توجه به اهمیت کسب مدال طلا والیبال این بازی‌ها، تیم ملی والیبال مردان ایران با تمام قوا در این رقابت‌ها حضور پیدا خواهد کرد.

مسابقات والیبال زنان بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ چین نیز از ۱۷ تا ۲۵ شهریورماه برگزار خواهد شد.

تاریخ مسابقات والیبال بازی‌های آسیایی تغییر کرد