خروج استقلال با پیکان از بحران تساوی/ تیم مجیدی بالاخره پیروز شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در نهمین دیدار خود در مسابقات لیگ برتر امروز پنجشنبه به مصاف پیکان رفت که این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود استقلال تمام شد. در این مسابقه که از ساعت ۱۶ در ورزشگاه دستگردی تهران آغاز شد، سیاوش یزدانی (۳۱)، محمد دانشگر (۷۴) و ارسلان مطهری برای استقلال گلزنی کردند.

استقلال که در سه بازی ابتدایی لیگ صاحب سه پیروزی و در ادامه پنج تساوی متوالی شده بود، با این برد از بحران تساوی‌ها خارج شد و موقتاً با ۱۷ امتیاز به رده دوم صعود کرد تا منتظر نتیجه بازی تیم‌های پرسپولیس، آلومینیوم و گل گهر در این هفته باشد.

ترکیب استقلال و پیکان

استقلال در این بازی با ترکیب سیدحسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، عارف آقاسی، جعفر سلمانی، کوین یامگا (۹۳ – امیرعلی صادقی)، زبیر نیک نفس (۹۳ – روزبه چشمی)، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده (۸۸ – امین قاسمی نژاد)، سبحان خاقانی (۶۳ – ارسلان مطهری) و رودی ژستد (۸۸ – آرمان رمضانی) بازی کرد.

پیکان هم با امیرحسین رنگرز، امیرحسین غلامی (۷۶ – نادر محمدی)، سامان فلاح، بهروز نوروزی فرد، اسماعیل بابایی (۷۶ – غلامرضا ثابت ایمانی)، ابراهیم صالحی (۶۷ – محمدحسین فلاح)، علیرضا کوشکی (۸۵ – محمدامین درویشی)، محمدمهدی محبی (۴۶ – پیمان رنجبری)، محمدجواد آزاده و مجتبی حق دوست به میدان رفت.

خروج استقلال با پیکان از بحران تساوی/ تیم مجیدی بالاخره پیروز شد

نیمه نخست و گل برتری استقلال

در نیمه نخست، استقلال موقعیت‌های زیادی برای گلزنی داشت. ضربات رودی ژستد، جعفر سلمانی و زبیر نیک نفس از جمله این موقعیت‌ها بود که راهی به دروازه پیکان راه پیدا نکرد. شاگردان مجیدی در ادامه فشارهای خود برای گلزنی در دقیقه ۳۱ موفق به باز کردن دروازه تیم میزبان شدند. کرنر ارسالی استقلال ابتدا با ضربه ژستد همراه شد و در ادامه سیاوش یزدانی با پای راست خود و با حرکت از پشت مدافعان پیکان گل نخست را به ثمر رساند.

خروج استقلال با پیکان از بحران تساوی/ تیم مجیدی بالاخره پیروز شد

نیمه دوم و برتری مطلق استقلال

تیم استقلال نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد تا تعداد گل‌های زده خود را افزایش بدهد. نخستین موقعیت جدی هم با همکاری حسین زاده و سلمانی در دقیقه ۴۹ به دست آمد ولی شوت سلمانی از بالای دروازه پیکان به اوت رفت. بازیکنان پیکان همانند نیمه نخست کم تجربه و پراشتباه ظاهر شدند و بیشتر پاس‌های آنها توسط استقلالی‌ها قطع شد. همین مسئله در کنار حملات استقلال باعث شد تا گل دوم در دقیقه ۷۴ توسط محمد دانشگر و با یک ضربه سر وارد دروازه پیکان شود. تلاش شاگردان مجتبی حسینی در پیکان حتی با وجود چند تعویض راه به جایی نبرد تا استقلال در دقیقه ۸۵ یک بار دیگر به گل برسد. ارسلان مطهری در این دقیقه پاس زبیر نیک نفس را با یک شوت سرضرب از کنار دست دروازه بان پیکان به گل سوم استقلال تبدیل کرد تا آبی‌ها بعد از پنج هفته، طعم پیروزی را بچشند.

خروج استقلال با پیکان از بحران تساوی/ تیم مجیدی بالاخره پیروز شد

اخطاری‌های مسابقه

پیام حیدری قضاوت این مسابقه را برعهده داشت و به امیرحسین حسین زاده و جعفر سلمانی از استقلال کارت زرد نشان داد.

خروج استقلال با پیکان از بحران تساوی/ تیم مجیدی بالاخره پیروز شد

https://dailybulletin.ir/09/12/2021/%d8%ae%d8%b1%d9%88%d8%ac-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%82%d9%84%d8%a7%d9%84-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%db%8c%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%b3%d8%a7%d9%88%db%8c-%d8%aa%db%8c/