۵ هفته سختِ رایکا /حال تنها نماینده مازندران در لیگ یک خوب نیست!

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان هفته نهم رقابتهای لیگ دسته اول، رایکا تنها نماینده استان فوتبال خیز مازندران در این مسابقات با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل منفی ۲ در رده سیزدهم جدول قرار دارد که این آمار نشان از گذران روزهای سخت این تیم در فصل جاری است.

رایکا که در بخش خصوصی اداره می‌شود، از تیم‌هایی است که به لحاظ بضاعت مالی در سطح اول این مسابقات و مدعی صعود نیست و پس از تغییرات زیادی که در سطح بازیکن نسبت به فصل قبل داشت و با از دست دادن تعدادی از بازیکنان کلیدی فصل گذشته‌اش در این فصل با بازیکنانی جوان و ارزان قدم به مسابقات گذاشت.

تیم بابلی که با ۲ برد، ۳ باخت، ۴ مساوی، ۷ گل زده و ۹ گل خورده توانسته این ۱۰ امتیاز را به دست آورد، نتایج دور از انتظاری نگرفته و تنها در صورت تقویت بنیه مالی و جذب چند بازیکن در هر ۳ خط دفاع، میانی و حمله می‌تواند از نیم فصل دوم به بعد ظرفیت حضور در نیمه بالای جدول را پیدا کند.

رایکا که در این فصل تنها دو بار مقابل ماشین سازی و آرمان گهر و هر دو بار در خانه پیروز شده، بهترین نتیجه‌اش پیروزی ۲ بر صفر مقابل ماشین سازی و بدترین نتیجه‌اش شکست ۳ بر صفر مقابل شهرداری همدان بوده است.

شاگردان پیروز قربانی در هفته دهم کار دشواری دارند و باید در جم به مصاف تیم پارس جنوبی بروند. آنها در هفته یازدهم میزبان شهرداری آستارا هستند، در هفته دوازدهم در کرمان به مصاف تیم مدعی مس رفته و در هفته سیزدهم هم با یک مدعی دیگر به نام خیبر دیدار کرده و در هفته چهاردهم میهمان مس شهر بابک هستند؛ که این برنامه نشان از ۵ هفته سخت و سرنوشت ساز پیش روی شاگردان قربانی است.

با توجه به اختلاف امتیاز رایکا با تیم‌های انتهای جدول می‌توان گفت این تیم حداقل تا چند هفته آینده ضمانت امتیازی خوبی برای عدم سقوط به پایین جدول دارد؛ و البته همین موضوع نسبت به صعود این تیم به رده‌های میانی و بالایی جدول هم صدق کرده و آنها برای رسیدن به رده‌های بالای جدول هم کاری دشوار دارند.

۵ هفته سختِ رایکا /حال تنها نماینده مازندران در لیگ یک خوب نیست!