آزادکار المپیکی کشورمان در سودای حضور در پاریس ۲۰۲۴

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از آزادکاران تیم ملی کشتی ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مرتضی قیاسی مدعی وزن ۶۵ کیلوگرم بود که با وجود تجربه کم، اما انگیزه بالا نتوانست به آنچه که می‌خواست برسد.

قیاسی در پانزدهمین روز از بازی‌های المپیک توکیو و در نخستین دیدار خود در این آوردگاه بزرگ به مصاف حریفی گمنام از تونس رفت و پیروز شد، اما در دومین دیدار به سد محکمی به نام باجرانگ، نایب قهرمان جهان از هند برخورد و نتیجه را به او واگذار کرد.

باخت قیاسی برابر این حریف هندی در نهایت به حذف او از المپیک انجامید تا وی با دست خالی از بزرگترین تجربه ورزشی خود به کشورمان بازگردد.

به هر حال مرتضی قیاسی پس از این تجربه تلخ باز هم با انگیزه به تمریناتش ادامه داد و به تازگی اعلام کرد به شرایط بدنی خوبی رسیده و قصد دارد در چرخه انتخابی تیم ملی شرکت کند.

آزادکار مدعی وزن ۶۵ کیلوگرم کشورمان که به تازگی با دوبنده تیم فولادین ذوب آمل در پیکارهای لیگ برتر هم حضور داشت، توانست در این میدان داخلی یکی از آزادکاران عنوان دار روس را هم شکست دهد و روحیه و انگیزه دوچندانی برای بازگشت به تیم ملی کسب کند.

 آزادکار المپیکی کشورمان در سودای حضور در پاریس ۲۰۲۰

در همین راستا مرتضی قیاسی ضمن اظهار رضایت از برگزاری لیگ و کسب درآمد کشتی گیران در این مسابقات گفت: بچه‌ها علاوه بر آمادگی جسمانی از نظر مالی هم تأمین شدند که این موضوع برای آینده کشتی برگزاری مسابقات خوب بود. اما یک نکته مهم سرشاخ شدن ما با رقبای خارجی بود که خوشبختانه در لیگ میسر شد. طبعاً کشتی‌گیران خارجی که در لیگ ایران حضور دارند حساسیت مسابقات را بالا می‌برند. من هم در این مسابقات به مصاف شاخیف روس رفتم و با اینکه همه پیش‌بینی‌ها برتری او را نشان می‌داد با تلاش و آنالیز دقیق توانستم او را شکست دهم.

وی در خصوص حضور در چرخه انتخابی و مسابقات قهرمانی کشور ادامه داد: مطمئناً هر کشتی گیر مدعی که می‌خواهد عضو تیم ملی شود باید از قهرمانی کشور استارت بزند، چراکه این میدان جزو چرخه انتخابی است. من هم در وزن ۶۵ کیلوگرم شرایط خوبی دارم و با توجه به همین موضوع در قهرمانی کشور در همین وزن حضور خواهم یافت.

آزادکار المپیکی کشورمان در پایان گفت: بعد از بازگشت المپیک توکیو و اتفاقاتی که افتاد برای مدتی به استراحت پرداختم، اما بلافاصله برای لیگ استارت زدم با وجود سختی فراوان توانستم به آمادگی خوبی برسم. فعلاً هم تمام هدف و برنامه‌های ما به حضور دوباره در المپیک است.

آزادکار المپیکی کشورمان در سودای حضور در پاریس ۲۰۲۴