توماس باخ برای بازیهای المپیک زمستانی وارد پکن شد

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC)  وارد پکن شد، جایی که بازی های المپیک زمستانی در آن برگزار می شود.  باخ پیش از شروع برنامه رسمی خود در ۲۵ ژانویه، اکنون در قرنطینه سه روزه است.

بازی های المپیک زمستانی از ۴ تا ۲۰ فوریه در پکن برگزار می شود.

دولت جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، آن چه را که واشنگتن نسل‌کشی دولت چین می‌نامد، به عنوان دلیل تحریم خود اعلام کرد.  با این حال، افرادی مانند ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، اعلام کرده‌اند، که در مراسم افتتاحیه حضور خواهند داشت و برخی از چهره‌ها در کشور روسیه آمریکا را به دنبال کردن یک برنامه سیاسی برای تضعیف پکن متهم می‌کنند.

با توجه به این که هواداران خارجی قبلاً از ورود به کشور برای تماشای بازی‌ها منع شده‌اند و با توجه به افزایش نگرانی‌ها در مورد شیوع سویه‌های دلتا و اُمیکرون، مقامات چینی روز دوشنبه تأیید کردند که هیچ بلیتی برای فروش عمومی در دسترس نخواهد بود.

کمیته داخلی سازماندهی المپیک زمستانی پکن اعلام کرد: به منظور حفاظت از سلامت و ایمنی پرسنل و تماشاگران مرتبط با المپیک، تصمیم گرفته شد که طرح اولیه برای فروش بلیت به مردم تعدیل شود و (در عوض) تماشاگران برای تماشای بازی‌ها در محل سازماندهی شوند. 

توماس باخ برای بازیهای المپیک زمستانی وارد پکن شد