احتمال سفر به مالزی برای جلوگیری از حذف استقلال و پرسپولیس

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه اضطراری مسئولان فوتبال و ورزش ایران برای جلوگیری از حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا صبح امروز جمعه در فدراسیون فوتبال برگزار شد.

داریوش مصطفوی رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در پایان این جلسه از سفر حمید سجادی وزیر ورزش و شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال به کشور مالزی برای دیدار و جلسه با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان یکی از تصمیمات این نشست خبر داد.

مصطفوی که در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، درباره اینکه گفته بود کنفدراسیون فوتبال آسیا با باشگاه‌های ما راه می‌آید، گفت: حرف من درست بود. پای حرفم ایستاده‌ام. کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای مهلتی سه ماهه به اینها داد تا مدارکشان را کامل کنند ولی کنفدراسیون آسیا قبل از آن نامه‌ای نوشته بود. آن نامه ۱۴ ملزومات اساسی داشت که قسمت A آن اجباری بود.

وی افزود: بقیه موارد هم چیزهایی مثل تیرک دروازه بود. حتی از تیرک دروازه این مملکت یا جایگاه خبرنگاران هم ایراد گرفته بودند. من احساس خودم را گفتم. ما کاری با کنفدراسیون نکردیم و قبل از آن نامه جواب ما را داده است.

رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در خصوص اینکه گفته می‌شود فدراسیون فوتبال خودش در این ماجرا مقصر بوده است، تاکید کرد: قسم می‌خورم فدراسیون فوتبال کمال همکاری را با کمیته بدوی، کمیته استیناف و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشته است. در جلسه امروز آقای عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال حتی اعلام کرد حاضرم هر نامه سفیدی که استقلال و پرسپولیس نیاز داشته باشند، امضا کنم.

مصطفوی افزود: قرار است یک وقتی بگیرند. ممکن است خیلی، خیلی زود و قبل از روز دوشنبه آینده به مالزی بروند و با شیخ سلمان و کمیته‌های مربوطه گفتگو کنند.

وی خاطرنشان کرد: این کار دو راه دارد. یکی اینکه ما باید خودمان داخل مملکت جلو برویم. آجورلو و صدری (مدیران استقلال و پرسپولیس) اساتید من هستند و زحمت کشیدند و به استقلال و پرسپولیس سر و سامان دادند. قرار شد با بچه‌های حقوقی خودشان بنشینند و جواب نامه کنفدراسیون را تا دوشنبه تهیه کنند و بفرستند.

رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای تصریح کرد: از آن طرف هم قرار شد رئیس فدراسیون با وزیر ورزش ملاقاتی با شیخ سلمان داشته باشند. آخر این کار را هم بگویم. از آنجا می‌توانند به داگاه کاس(CAS) هم بروند.

مصطفوی در پایان گفت: برای حل این مشکلات نزدیک به ۵۰ جلسه گذاشتیم. آجورلو و صدری خیلی جدید آمدند و مسئول نابسامانی‌های قبلی نیستند. ۳۰۰ میلیارد بدهی مالیاتی پرسپولیس و استقلال زمان صدری و آجورلو ایجاد نشده است. یا بحث مالکیت دولتی سال‌ها است که داریم داد می زنیم و این را می‌گوییم. از زمان رفسنجانی و خاتمی یادم می‌آید تا الان که به آقای رئیسی رسیده است. همین‌جا به آقای رئیسی می گویم اگر شما وضعیت دو باشگاه را تعیین نکنید هر اتفاقی برای کنار رفتن آنها از آسیا بیافتد، مسئولیتش بر عهده شما است چون AFC باشگاه‌های دولتی را نمی‌پذیرد. با چه زبانی بگوییم؟ داریم به زبان فارسی می‌گوییم کنفدراسیون آسیا ما را سال‌هاست به خاطر مالکیت استقلال و پرسپولیس جریمه می‌کند ولی بازهم درست نمی‌کنند. تقصیر آقای رئیسی هم نیست.

احتمال سفر به مالزی برای جلوگیری از حذف استقلال و پرسپولیس