شاهین بیانی: غفوری بزرگتر از استقلال نیست/ قهرمانی بُرد می‌خواهد نه بازی زیبا

خبرگزاری ایرنا :

«شاهین بیانی» یکی از بازیکنان پرافتخار باشگاه استقلال محسوب می‌شود؛ بازیکنی که جام‌های زیادی را در دهه ۷۰ به همراه استقلال بالای سر برد. او کاپیتان تیمی بود که در سال ۱۹۹۰ میلادی با آبی‌پوشان تهرانی قهرمان آسیا شد.

بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره استقلال حرف زد؛ او از کنار گذاشتن «وریا غفوری» دفاع کرد و گفت: نه تنها وریا غفوری بلکه هیچ بازیکنی بزرگتر از نام بزرگ استقلال نیست و همه باید بدانند که در چه تیمی بازی می‌کنند. غفوری با یک جوان هیچ فرقی ندارد و بازیکنان باید بدانند چه جایگاهی دارند.

نظرتان درباره بازی با فجر سپاسی شیراز است؟

استقلال در شرایطی به مصاف فجر سپاسی رفت که دو بازیکن اصلی و تاثیرگذار خود را در اختیار نداشت. این مشکل باید خیلی زودتر از اینها چاره اندیشی می‌شد. برخی بازیکنان هستند که هیچ بازیکنی نمی‌تواند جایشان را پر کند. سیاوش یزدانی در مقطع کنونی چنین بازیکنی است. همانطور که گفتم شاید برای بازی با فجر سپاسی غیبت او حس نشد اما اگر این غیبت تکرار شود، استقلال با مشکل روبرو خواهد شد.

فرهاد مجیدی چه چاره‌ای را در غیاب این دو بازیکن خواهد اندیشید؟

او روز قبل از بازی نفراتی که قرار بود در غیاب این دو نفر به میدان بروند را انتخاب کرد و از این بابت برای بازی با فجر سپاسی مشکلی نبود. مجیدی مربی باهوشی است و به طو حتم باتوجه به پیش‌بینی شرایط، جانشینان این دو بازیکن را انتخاب کرده است.

شاهین بیانی: غفوری بزرگتر از استقلال نیست/ قهرمانی بُرد می‌خواهد نه بازی زیبا

استقلال در این فصل مدعی قهرمانی است، این اتفاق رخ می‌دهد؟

استقلال لیگ بیست‌ویکم را نسبت به گذشته، خیلی خوب شروع کرده و در حال حاضر صدر جدول را به نام خود سند زده است. تمام رکوردها به استقلال تعلق دارد و حیف است این مشکلات تیم را به چالش کشیده و باعث شود از رسیدن به هدف خود که همان کسب جام است، دور بماند.

از استقلال انتقاداتی می‌شود، انتقاداتی که به نحوه بازی کردن این تیم وارد است؛ نظر شما در این باره چیست؟

شاید برخی‌ نسبت به نحوه بازی کردن استقلال انتقاد داشته باشند اما این نکته را باید در نظر گرفت چند سال دیگر هیچ کس از نحوه بازی استقلال حرفی نمی‌زند و نخواهد گفت این تیم چگونه و با چه روشی بازی کرد بلکه همه از این حرف می‌زنند که در لیگ بیست‌و یکم چه تیمی قهرمان شده است. در پایان فصل به تیمی جام می‌دهند که بیشترین امتیاز را گرفته نه اینکه زیبا بازی کرده است!

خط دفاعی استقلال آمار حیرت‌انگیزی را از خود بر جای گذاشته است.

فرهاد مجیدی و دیگر مربیان استقلال ساختار دفاعی این تیم  را درست کرده‌اند. کم گل خوردن استقلال به ساختار کلی تیم بر می‌گردد و حکایت از این دارد که بازیکنان از مهاجم تا دروازه‌بان تمام وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

شاهین بیانی: غفوری بزرگتر از استقلال نیست/ قهرمانی بُرد می‌خواهد نه بازی زیبا

وریا غفوری از سوی فرهاد مجیدی در اختیار باشگاه قرار گرفت؛ نظر شما در این باره چیست؟

فرهاد مجیدی بارها در مصاحبه‌هایش اعلام کرده «هیچ نامی بزرگتر از استقلال نیست و من می‌خواهم استقلال را درست کنم»، او به دنبال این است که نظم و انضباط را به تیم برگرداند و برای همین با همه افرادی که بخواهند برای استقلال حاشیه‌سازی کنند، برخورد می‌کند.

خیلی‌ها انتقاد می‌کنند که چرا این خبر به سرعت رسانه‌ای شد؛ شما در مورد این موضوع چطور فکر می‌کنید؟

به هر حال این موضوع خانوادگی بود و نباید این اخبار اینقدر راحت به بیرون درز پیدا کند. استقلال بیشتر از همیشه به آرامش نیاز دارد و البته باید فرهاد مجیدی در این باره تصمیم نهایی را اتخاذ کند و هوادارن استقلال نیز در این ماجرا به مجیدی حق می‌دهند و از او حمایت می‌کنند.

شاهین بیانی: غفوری بزرگتر از استقلال نیست/ قهرمانی بُرد می‌خواهد نه بازی زیبا