نحوه برگزاری لیگ برتر والیبال برای فدارسیون فرق نمی کند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، میلاد تقوی در خصوص نحوه تصمیم‌گیری برای روش برگزاری لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۰، گفت: همانگونه که اطلاع دارید خردادماه سال جاری جلسه‌ای با حضور نمایندگان باشگاه‌های لیگ برتری برگزار کردیم و در آن جلسه مقرر شد که بر اساس آئین‌نامه، مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار شود.

وی با بیان این‌که نیم فصل نخست را به روش مصوب در این نشست پشت سر گذاشتیم، اما برخی تیم‌ها انتقاداتی به این روش داشتند، افزود: نگاه فدراسیون و سیاست شخص دکتر داورزنی استفاده از خرد جمعی در راستای بهترین بهره‌وری برای برگزاری لیگ‌ها و احترام به نظر باشگاه‌ها است.

دبیرکل فدراسیون والیبال ادامه داد: به همین دلیل یک بار دیگر در راستای همکاری با باشگاه‌ها نامه‌ای ارسال کردیم و دو روش پیشنهاد دادیم و تیم‌ها تا پایان وقت اداری امروز یکشنبه نظرات خود را کتبا اعلام کردند.

وی تصریح کرد: از مجموع ۱۴ تیم که در این نظرسنجی شرکت کردند، هشت تیم با برگزاری به روش دور رفت و غیر متمرکز موافقت خود را اعلام کردند و شش تیم هم خواهان برگزاری به روش دوم (متمرکز) بودند. با این شرایط منطقی است که در راستای احترام به نظر اکثریت باشگاه‌ها، بازی‌ها به روش دور رفت برگزار خواهد شد و پایان اسفندماه نیز پایان لیگ برتر است.

تقوی در پاسخ به اینکه آیا روش برگزاری لیگ برتر مردان برای فدراسیون فرقی داشت؟ گفت: برای فدراسیون والیبال هیچ فرقی نمی‌کرد که لیگ برتر را به چه روشی برگزار کند. منطقی است که تمام توان و تلاش فدراسیون برای تأمین منافع و آرامش باشگاه‌ها در چارچوب قانون است، ولی خوب به نظر می‌رسد تعداد کسانی که به این نحوه برگزاری اعتراض داشتند، کمتر از کسانی است که موافق برگزاری بودند. در ابتدای فصل نیز خود تیم‌ها با این نحوه برگزاری موافقت کردند.

وی با یادآوری این‌که فدراسیون آمادگی خود را برای هر دو روش اعلام کرده بود، گفت: سال گذشته با توجه به شرایط لیگ برتر را به صورت متمرکز برگزار کردیم و امسال نیز با توجه به مصوبه نشست خردادماه به روش رفت و برگشت. بنابراین روش برگزاری هیچ فرقی برای فدراسیون ندارد و ما فقط به دنبال برگزاری لیگی با کیفیت با توجه به شرایط و با رعایت حقوق باشگاه‌ها هستیم.

دبیرکل فدراسیون والیبال با تاکید مجدد بر این‌که پایان اسفندماه پایان لیگ برتر خواهد بود، درباره دیدار نهایی این رقابت‌ها نیز گفت: نظر باشگاه‌ها برای دیدار فینال دو برد از سه مسابقه بود و فدراسیون هم با این روش موافق است.

نحوه برگزاری لیگ برتر والیبال برای فدارسیون فرق نمی کند