سجادی: بانوان نقش مهمی در کسب مدال و افتخار برای ایران دارند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، ‌  درجلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک، آسیایی و پاراسیایی که با حضور سفیر چین برگزار شد، سید حمید سجادی با بیان اینکه ورزش فرصت های خوبی را برای تعامل میان کشورها ایجاد می کند، گفت: تلاش خواهیم کرد با کشورهای توسعه یافته در ورزش، از جمله کشورچین، زمینه همکاری های مشترک را ایجاد کنیم.

وی در ادامه به نشست‌های اخیر خود و مسوولان وزارت ورزش و جوانان با سفیر چین در ایران اشاره کرد و اظهار داشت: جلسات برگزار شده دستاوردهای بسیار خوبی درپی داشت که قطعا در کوتاهترین زمان، کارهای بزرگی را در دوحوزه ورزش و جوانان باهمکاری های مشترک، اجرایی خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه در توضیحاتی را در خصوص نشست امروز ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک و آسیایی و پاراسیایی ارائه کرد و اظهار داشت: برای حضور موفق در المپیک زمستانی چین و بازی های اسیایی هانگژو باید بررسی ها دقیق و کارشناسانه باشد.

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای ورزش ایران در هفته های اخیر بیان کرد : این نتاج می تواند فرصت خوبی برای ارزیابی ها باشد، ضمن اینکه تاکید می کنم تمام ابعاد ورزش باید مورد توجه و با دقت نظر رصد شود.

 سجادی درخصوص حضور موفق در المپیک ها و بازی های اسیایی و پاراسیایی حضور کیفی کاروان ورزشی ایران با هدف کسب افتخار برای ایران را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در نظر داریم تیم ها و ورزشکارانی را به این رویدادها اعزام کنیم که شانس کسب مدال یا ارتقا رنکینگ را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش حضور بانوان در این رویدادها را بسیار مهم برای وزارت ورزش و جوانان دانست و تاکید کرد: در تعدادی از رشته ها ورزشی، بانوان ما شانس کسب مدال دارند و در برخی از رشته ها نیز در مسیر موفقیت و ارتقا قرار دارند که این نکات باید در اعزام های برون مرزی مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر ورزش وجوانان تصریح کرد: باور داریم که بانوان کشورمان می توانند نقش مهمی در کسب مدال و افتخار برای ایران عزیز داشته باشند بنابراین معاونت امور بانوان و اعضا ستاد باید نگاه ویژه ای به این بخش از ورزش داشته باشند.

در این نشست سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک نقطه نظرات خود را پیرامون المپیک و پارالمپیک زمستانی و بازی های آسیایی و پاراسیایی گوانگژو ارائه کردند.

علی رغبتی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و پیمان فخری سرپرست کاروان ایران اعزامی به بازی های آسیایی گزارشی در خصوص رشته هایی که شانس اعزام دارند ارائه کردند.

سجادی: بانوان نقش مهمی در کسب مدال و افتخار برای ایران دارند