فوتبال ما فقط اسمش حرفه‌ای است/جدال مجیدی ونکونام دیدنی خواهد بود

خبرگزاری مهر:

منصور رشیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: متأسفانه سال‌هاست که سرخابی‌ها با این مشکل دست به گریبان هستند. بارها گفته شده که دو تیم نمی‌توانند در لیگ قهرمانان حضور پیدا کنند اما مسئولان به هر روشی این کار را انجام دادند البته این‌بار شرایط با گذشته فرق دارد. AFC زیر بار نمی‌رود و اعلام کرده که دو تیم شرایط حرفه‌ای شدن را ندارند و نمی‌توانند در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند.

وی تأکید کرد: فوتبال ما هنوز آماتور است و فقط اسم حرفه‌ای بودن را یدک می‌کشد. تیم‌های بزرگی که از داشتن یک زمین اختصاصی محرومند و مجبورند در طول یک فصل بارها زمین تمرین را عوض کنند تا بتوانند مقابل حریفانشان به میدان بروند بنابراین مشخص است که حرفه‌ای نیستیم و مانند بسیاری از کشورهای عربی، ورزشگاه اختصاصی و محل تمرین ثابتی نداریم و فقط مدعی هستیم که فوتبال ما در حال پیشرفت است.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که مقصر اصلی این اتفاق چه کسانی هستند؟ گفت: در این اتفاق تلخ، همه مدیران ورزشی مقصرند، سرخابی‌ها زیر نظر وزارت ورزش هستند و این وزارتخانه باید پاسخگو باشد؛ اینکه چرا اجازه نمی‌دهند دو تیم خصوصی شوند، سوالی است که سال‌ها در ذهن اهالی فوتبال باقی مانده است. با این شرایط که پیش می‌رویم کار برای دو تیم هر روز سخت‌تر می‌شود؛ دو تیمی که میلیون‌ها طرفدار داشته اما زمین تمرین ثابت ندارد.

رشیدی در مورد جلسات اضطراری برای رفع محرومیت سرخابی‌ها گفت: مگر می‌شود با این جلسات رأی AFC را برگرداند؟ آنها طبق قانون پیش می‌روند و اجازه بی‌قانونی نمی‌دهند ولی ما فکر می‌کنیم با برگزاری چنین جلساتی، همه مشکلات حل خواهد شد.

وی در خصوص شرایط این روزهای استقلال گفت: آبی‌ها در هفته‌های اخیر روند رو به رشدی داشتند؛ هم در حذفی و هم در لیگ پیروزی‌های خوبی به دست آوردند. استقلال در خط دفاع و دروازه عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته البته هنوز در خط هافبک نیاز به یک بازیکن خلاق و طراح دارد تا بتواند مهاجمان را تغذیه کند.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره دیدار روز چهارشنبه آبی‌پوشان برابر فولاد خوزستان اظهار داشت: فولاد یک تیم حرفه‌ای است، امکانات خوبی دارد و قابل قیاس با استقلال نیست. این تیم با هدایت نکونام نتایج خوبی گرفته است. آبی‌ها می‌دانند که بازی سختی پیش‌رو خواهند داشت. علاوه بر این، مجیدی‌ می‌داند مقابل حریفی قرار می‌گیرد که هیچ شباهتی به شهرخودرو ندارد. نکونام بازیکنان باتجربه‌ای در اختیار دارد که می‌توانند هر لحظه برای استقلال خطرساز شوند.

رشیدی در پایان گفت: مجیدی برای تداوم صدرنشینی‌اش نیاز به برد در این دیدار دارد. استقلال این روزها در آمادگی کامل به سر می‌برد و به نظر می‌رسد جدال مجیدی و نکونام زیباترین و حساس‌ترین بازی هفته خواهد بود.

فوتبال ما فقط اسمش حرفه‌ای است/جدال مجیدی ونکونام دیدنی خواهد بود